Kolejny wyciek z Nord Stream. Szwedzi potwierdzają, że jest problem na Bałtyku

Rura Nord Stream 2. Fot. Wikipedia
Rura Nord Stream 2. Fot. Wikipedia
Szwedzkie patrole wykryły czwarty wyciek z rur gazociągów Nord Stream - tym razem w wyłącznej strefie ekonomicznej. Dotąd oficjalnie mówiło się o trzech miejscach, w których doszło do rozszczelnienia gazu.

Czwarty wyciek znajduje się w szwedzkiej wyłącznej strefie ekonomicznej, a gaz wydostaje się więc z dwóch miejsc w strefie szwedzkiej i dwóch w strefie duńskiej - podaje w czwartek agencja Reuters. 

USA stanowczo o wybuchach gazociągów Nord Stream. "To rosyjska dezinformacja"

Służby sprawdzają, kto dokonał sabotażu 

Szwedzkie służby specjalne SAPO przejęły w środę od policji dochodzenie w sprawie podejrzenia sabotażu, którego następstwem jest wyciek z gazociągów Nord Stream na Morzu Bałtyckim. W komunikacie służb podkreślono, że nie można wykluczyć, iż stoi za nim obce mocarstwo. Według "Bilda", detonację mogli wywołać nurkowie GRU. 

Gazociągi Nord Stream 2 i Nord Stream 1 zostały uszkodzone w poniedziałek w pobliżu Bornholmu. Od tego czasu wycieka z nich gaz, trujący dla środowiska. 

Fatalne informacje ws. Nord Stream. “W niedzielę rury mogą być już puste”

Oba gazociągi nie działały

Szwedzka Straż Przybrzeżna poinformowała, że wyciek z Nord Stream 1 zacznie się zmniejszać w niedzielę. Przesył Nord Stream 1 wstrzymała Rosja w odpowiedzi na sankcje, a Nord Stream 2 jest gotowy do eksploatacji, ale nie został uruchomiony na skutek inwazji Kremla na Ukrainę. 

Nord Stream. Coraz więcej wskazuje na zaplanowany atak specjalnej jednostki podwodnej


GW

Lubię to! Skomentuj39 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka