Dyrektor Biura Prezesa PiS Michał Moskal wezwał opozycję do "opamiętania się". fot. Michał Moskal, Twitter
Dyrektor Biura Prezesa PiS Michał Moskal wezwał opozycję do "opamiętania się". fot. Michał Moskal, Twitter

Nagranie z ataku na Nowogrodzką. Moskal: Opozycjo, czas się opamiętać

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 92
Gdy nasi przeciwnicy polityczni wyzywają nas od "szarańczy", człowiek będący pod wpływem takiego języka w debacie publicznej atakuje pracowników naszego biura. Opozycjo, może czas się opamiętać zanim powtórzy się historia Cyby - napisał we wtorek dyrektor Biura Prezesa PiS Michał Moskal.

Wtargnięcie do siedziby PiS przy Nowogrodzkiej. Moskal: opamiętajcie się

We wtorek po godz. 15 do siedziby Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie próbował wtargnąć 20-latek. Gdy wszedł do budynku, zaczął grozić ochroniarzowi i kopnął w drzwi. Na miejscu musiała interweniować policja, którą wezwali pracownicy ochrony. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na komendę.


Do tego zdarzenia odniósł się dyrektor Biura Prezesa PiS Michał Moskal. "Gdy nasi przeciwnicy polityczni wyzywają nas od +szarańczy+ człowiek będący pod wpływem takiego języka w debacie publicznej atakuje pracowników naszego biura krzycząc +będziesz martwy+ czy +zabiję was wszystkich+. Opozycjo może czas się opamiętać zanim powtórzy się historia Cyby?" - napisał na Twitterze.

Członkowie PiS komentują atak na siedzibę partii

Do sprawy odnieśli się także rzecznik PiS Radosław Fogiel i wicerzeczniczka tej partii Urszula Rusecka. Fogiel w odpowiedzi jednemu z dziennikarzy napisał na Twitterze: "Ów mężczyzna próbował siłą sforsować drzwi i groził śmiercią. +Będziesz martwy+, +Zabiję was wszystkich+ - mówił. Bagatelizowanie sprawy i pisanie o +incydencie+ to proszenie się o drugiego Cybę. Nie wiem kto był źródłem Pana Redaktora, ale najwyraźniej było mało wiarygodne" - napisał.


"Atak na biuro PiS to skutki doktryny Palikota, ośmiu gwiazdek i pełnej wulgaryzmów i pogardy mowy nienawiści. Wyborcy i politycy Prawa i Sprawiedliwości spotykają się z tym na co dzień, a opozycja hoduje drugiego Cybę" - napisała z kolei Rusecka.


Ryszard Cyba został skazany na dożywocie za zabójstwo Marka Rosiaka. Mężczyzna 19 października 2010 r. wtargnął z bronią w ręku do łódzkiej siedziby PiS. Ośmiokrotnie strzelił do znajdujących się w jednym z pokoi dwóch pracowników biura. Rosiak został trafiony pięciokrotnie; zginął na miejscu. Później sprawca zaatakował Pawła Kowalskiego paralizatorem, powalił na ziemię i kilkakrotnie ranił go nożem. Napastnika obezwładnił strażnik miejski. Według świadków tragedii Cyba krzyczał, iż chciał zabić Jarosława Kaczyńskiego i "powystrzelać pisowców".

SW

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj92 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka