Ukraina pod zmasowanym atakiem rakietowym

Eksplozje w Kijowie, fot. Twitter/Moshe Schwartz
Eksplozje w Kijowie, fot. Twitter/Moshe Schwartz
Alarm przeciwlotniczy w całej Ukrainie. Ogłoszono wystrzelenie rakiet Kalibr z Morza Czarnego oraz wystrzelenie rakiet Kh-101. Siły obrony powietrznej Ukrainy przygotowują się do odparcia ataku - informują przedstawiciele Ukrainy na Twitterze.

Naloty na ukraińskie miasta

Pociski wymierzone są w duże miasta, m.in. Kijów, Odessa, Sumy, także nad Zaporożem.


 

Mieszkańcy lewego i prawego brzegu w stolicy Ukrainy zgłosili odgłosy eksplozji, które dobiegają z Kijowa. Anton Heraszczenko, doradca szefa MSW oświadczył w mediach społecznościowych, że trafione zostały dwa bloki mieszkalne, a cały czas pracuje obrona przeciwlotnicza, zestrzeliwująca rakiety. 

Łącznie w 15 regionach włączyły się syreny alarmowe. Jak podaje "Ukraińska Prawda", szef administracji wojskowej Krzywego Rogu Ołeksandr Wilkuł i szef mikołajowskiej obwodowej administracji wojskowej Witalij Kim przekazali informacje o masowym wystrzeleniu pocisków z Rosji. 

 


Ataki w dniu rozpoczęcia szczytu G20

Ataki odbywają się w dniu, w którym rozpoczął się szczyt G20, na którym Rosję reprezentuje jej minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow, a za pośrednictwem łącza wideo prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przedstawił swój plan pokojowy. 

Zełenski wypowiadając się na forum G20, celowo używał sformułowania G19, dając do zrozumienia, że nie widzi Rosji w tym gremium. Niektórzy komentatorzy sugerują, że to odwet Moskwy za wystąpienie prezydenta Ukrainy. 

- Ukraina pod zmasowanym atakiem rakietowym z Morza Kaspijskiego. Akt dyplomatyczny Rosji na szczycie G20 w Indonezji był równie szybki, co żałosny - podsumował rosyjski atak Olexander Scherba, były ambasador Ukrainy w Austrii. 


ja, GW


Lubię to! Skomentuj52 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka