Wstęp do odsunięcia Putina od władzy? Szokująca teoria po tragedii w Przewodowie

Na jednym z kanałów na Telegramie pojawiła się zaskakująca teoria na temat tragedii w Przewodowie. (fot. PAP/EPA)
Na jednym z kanałów na Telegramie pojawiła się zaskakująca teoria na temat tragedii w Przewodowie. (fot. PAP/EPA)
Na jednym z rosyjskich kanałów w serwisie Telegram przedstawiono zaskakującą teorię, której autor łączy tragedię w Przewodowie z domniemanymi planami odsunięcia od władzy Władimira Putina.

Tragedia w Przewodowie. Co na to Kreml/

Na kanale "General SVR" w serwisie Telegram opublikowano obszerny wpis, w którym wskazano, że po eksplozji rakiety na terytorium Polski, wśród rosyjskich władz wzrosło napięcie. Nie wiadomo, kto prowadzi ten kanał. Wiele źródeł jest zdania, że robi to były oficer rosyjskiego wywiadu, który ma swoich informatorów na Kremlu.

Wcześniej "General SVR" informował o operacji Władimira Putina, która – sprzecznie z tym, co podawały media – nie dotyczyła nowotworu, tylko "usunięcia płynu z jamy brzusznej".

— Incydent z pociskiem trafionym we wtorek w Polskę stał się niemal prologiem do przejęcia władzy w Rosji. Gdy tylko informacja o incydencie dotarła do kierownictwa bloku energetycznego, rozpoczęły się aktywne nieformalne konsultacje — pisze "General SVR".

Rosja bała się odwetu ze strony NATO?

— Kilka osób mających wpływ i zdolność do podejmowania decyzji już pół godziny po informacji o ataku aktywnie dyskutowało o możliwych następstwach i sposobach wyjścia z zaistniałych okoliczności, wierząc wówczas, że jest to rosyjski pocisk — czytamy.

Według użytkownika rosyjskie elity miały się obawiać, że następstwem tej sytuacji będzie odwet ze strony NATO.

— Byli pewni, że jeśli kierownictwo USA i sąsiednich krajów wykaże gotowość do twardej odpowiedzi, to najlepszym wyjściem będzie odsunięcie od władzy Władimira Putina i utworzenie kolegialnej rady funkcjonariuszy bezpieczeństwa, którzy tymczasowo wezmą kontrolę nad krajem w swoje ręce (...) zrzucając winę za wszystkie problemy albo na poważnie chorego, albo łamiącego prawo prezydenta — pisze "General SVR".

Użytkownik podkreślił, że rosyjscy oficjele byli gotowi "na wszystko", jednak "tym razem sytuacja krytyczna okazała się iluzoryczna i nie było sensu ryzykować sił bezpieczeństwa, ale następnym razem – a będzie następny raz – Putin może nie mieć szans".

RB

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj24 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka