Tornado szalało w zachodnich Niemczech. Duże szkody w kilku miastach [WIDEO]

W czwartek nad Saarą w zachodnich Niemczech przeszło tornado. (fot. wetter.de)
W czwartek nad Saarą w zachodnich Niemczech przeszło tornado. (fot. wetter.de)
W czwartek nad częścią Saary w zachodnich Niemczech przeszło tornado, które powstało w wyniku silnej burzy z piorunami. Trąba powietrzna z wielką siłą przetoczyła się przez wioski powodując duże zniszczenia. W mediach społecznościowych pojawiają się nagrania z tych wydarzeń.

Tornado w Niemczech

Media w regionie donoszą o tornadzie, które przeszło przez Saarę. Niemiecki ekspert od pogody Jörg Kachelmann potwierdził, że trąba powietrzna przetoczyła się w czwartek przez Urexweiler, dzielnicę Marpingen. W mediach społecznościowych pojawiają się zdjęcia i nagrania z tych wydarzeń.


Na Facebooku straży pożarnej z Marpingen zobaczyć również można zdjęcia przedstawiające szkody, które powstały w wyniku tornada. Widać na nich m. in. zerwane dachy i połamane drzewa.

Duże zniszczenia w wyniku gwałtownej burzy

— Wystarczyło kilka minut w czwartkowe popołudnie, aby burza pozostawiła po sobie takie zniszczenia — informuje straż pożarna. Według dotychczasowych informacji nikt nie został ranny. Doniesienia mówią jedynie o zniszczeniach w kilku częściach miasta.

— Zniszczenia są lokalnie bardzo ograniczone, jak zwykle w przypadku tornad, ponieważ to zjawisko pogodowe wyrządza szkody w miejscu, w którym „trąba” tornada uderza w ziemię — tłumaczył w rozmowie z „Bildem” Dominik Eder ze stacji pogodowej Saar.


Stern.de podaje, że burza nie trwała długo, jednak zniszczenia były na tyle duże, że w piątek kontynuowano prace porządkowe. Powalonych zostało wiele drzew, w części domów wybite zostały okna oraz zerwane dachy. Portal informuje, powołując się na lokalne służby, że w sumie trzy miasta ucierpiały w wyniku czwartkowej burzy.

"Bild" informuje, że w okolicy ucierpiało ponad 50 domów, z których część została zniszczona. 

RB

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości