Totalizator Sportowy jeszcze bardziej "eko". Akcja zasadzania drzew i oszczędzania energii

Totalizator Sportowy prowadzi akcje społeczne.
Totalizator Sportowy prowadzi akcje społeczne.
Dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej Totalizatora Sportowego – Aida Bella, udzieliła wywiadu magazynowi Wprost Eko. W wywiadzie podkreślone zostały elementy strategii zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnej gry. Jak Totalizator Sportowy dba o graczy i środowisko?

Aida Bella stwierdziła, że Totalizator Sportowy w swoich działaniach kieruje się etyką, odpowiedzialnością za pracowników, klientów, społeczności lokalne, partnerów i środowisko naturalne. Totalizator oferuje legalną i bezpieczną rozrywkę niezależnie od tego, czy gra się online, czy w punktach sprzedaży. Dyrektor Departamentu Komunikacji Totalizatora Sportowego zwróciła uwagę, że bezpieczna rozrywka to również odpowiedzialny marketing i komunikacja. 

– W naszych przekazach reklamowych nie obiecujemy wygranej i nie pozycjonujemy gier losowych jako alternatywy dla pracy zarobkowej czy sposobu na poprawienie sytuacji finansowej. Ważne jest, aby klienci znali zasady oferowanych gier, prawdopodobieństwo wygranej i narzędzia do zarządzania grą. – mówiła dla Wprost Eko Aida Bella.

Misja społeczna Totalizatora Sportowego

Totalizator Sportowy od dekad buduje zaufanie do swoich marek i produktów, ale zgodnie z tym, co mówi Aida Bella, kapitał społeczny to coś więcej niż wieloletnia relacja z klientami. Dlatego Totalizator realizuje misję społeczną, którą wspierają podległe fundacje. Jedną z takich fundacji jest Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej, która zajmuje się aktywizacją na wielu polach zarówno młodzieży, dzieci, jak i dorosłych Polaków. Kolejną fundacją działającą przy Totalizatorze jest Fundacja Totalizatora Sportowego, której jednym z głównych celów statutowych jest pomoc uchodźcom z Ukrainy ogarniętej wojną. Firma wspiera również polski sport i kulturę, przeznaczając rokrocznie niemal miliard złotych na te cele.

Aida Bella zaznacza również, że odpowiedzialność społeczna to również otwarta polityka informacyjna wobec ryzyka związanego z nadużywaniem rozrywki. Totalizator stosuje właściwe oznakowanie produktów i usług oraz oferuje mechanizmy pozwalające na ograniczenie problematycznych zachowań. Więcej o mechanizmach odpowiedzialnej rozrywki stosowanej przez Totalizator Sportowy można przeczytać w jednym z naszych poprzednich artykułów.

Działania proekologiczne

Totalizator Sportowy stara się działać proekologicznie, przez propagowanie świadomego i odpowiedzialnego korzystania z takich zasobów jak papier, energia elektryczna czy woda. Dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej Totalizatora Sportowego podkreśliła w wywiadzie, że firma wymienia flotę samochodów na takie spełniające rygorystyczne wymogi norm emisji spalin. Obecnie samochody z normą EURO 6 stanowią 87% całej floty.

Ponadto budynek centrali jest wyposażony w instalację fotowoltaiczną. Jedną z ciekawszych inicjatyw proekologicznych jest ekologiczny mural z okazji 65-lecia Totalizatora Sportowego autorstwa Tytusa Brzozowskiego. Mural widnieje na ścianach praskiego budynku od maja 2021 roku i ma powierzchnię 690 m², co jest odpowiednikiem mocy oczyszczania powietrza 650 drzew. 

W 2021 roku Totalizator rewitalizował teren Toru Wyścigów Konnych Służewiec, którego firma jest mecenasem. Eksperci poddali pielęgnacji 779 drzew i 8500 krzewów. Zaproszony do współpracy ornitolog nadzorował oczyszczanie budek lęgowych ptaków. W kolejnych latach zostały zaplanowane nasadzenia ponad 430 drzew i krzewów. Działania te mają pomóc w zachowaniu historycznego układu. 


Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Komentarze