Nuncjusz w Rosji na audiencji u papieża. Watykan nie zdradza o czym rozmawiali

Papież Franciszek w Watykanie. Źródło: EPA/FABIO FRUSTACI
Papież Franciszek w Watykanie. Źródło: EPA/FABIO FRUSTACI
W codziennym biuletynie Watykan poinformował, że papież Franciszek przyjął w piątek na audiencji nuncjusza apostolskiego w Rosji arcybiskupa Giovanniego d'Aniello. Nieznane są szczegóły spotkania, do którego doszło na początku 10. miesiąca agresji Rosji na Ukrainę.

Papież przyjął nuncjusza apostolskiego w Rosji 

Arcybiskup d'Aniello jest nuncjuszem w Rosji, czyli watykańskim ambasadorem, od ponad dwóch lat. W zeszłym roku mianowany został jednocześnie nuncjuszem w Uzbekistanie.

Przedstawiciele Watykanu zapewniają o gotowości do zaangażowania na rzecz zakończenia wojny na Ukrainie. Powtórzył to w czwartek watykański sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin, dodając: "Wszystko zależy od stron (konfliktu)".

Watykan zaangażuje się na rzecz zakończenia wojny? 

W wywiadzie dla stacji telewizyjnej włoskiego Episkopatu - TV2000 kardynał Parolin przypomniał, że od początku Stolica Apostolska wyrażała gotowość zaangażowania się na rzecz zakończenia wojny.

"Papież powtarzał stale swą wolę doprowadzenia do tego, by zakończyć wojnę, ale także oddania się do dyspozycji, aby zaoferować warunki i otoczenie, by to nastąpiło. Do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi" - powiedział Parolin.

Przyznał: "Są też działania dyplomatyczne, które nie przyniosły dotąd wielkich rezultatów". W tle pamiętane są deklaracje Franciszka, który zamierzał odwiedzić Moskwę, a potem Kijów, po to, by namawiać do zawarcia pokoju. Do tej pory jednak nie udało się zorganizować pielgrzymek. 

MP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo