Brawurowa ucieczka Ukraińców. Rosyjskie pociski spadały tuż obok nich

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie z akcji ratunkowej ukraińskich żołnierzy, którzy pomogli uciec staruszce z ostrzeliwanej wsi. (fot. Twitter)
W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie z akcji ratunkowej ukraińskich żołnierzy, którzy pomogli uciec staruszce z ostrzeliwanej wsi. (fot. Twitter)
W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie z akcji ratunkowej Ukraińców, którzy uratowali starszą kobietę z ostrzeliwanej wsi. W wyniku ataku uszkodzony został samochód, którym ukraińscy żołnierze mieli uciekać.

Niebezpieczna akcja ratunkowa Ukraińców

Film udostępnił doradca ministra spraw wewnętrznych Anton Heraszczenko oraz profil portalu TpyxaNews. WIdeo pochodzi z kamery nasobnej jednego z żołnierzy biorących udział w akcji ratunkowej.

Na nagraniu widać jak Ukraińcy przychodzą pod dom starszej kobiety w jednej z wsi ostrzeliwanej przez rosyjską armię. Kobieta o imieniu Hala przywitała żołnierzy słowami "Niech Bóg wam błogosławi".

Kobieta, pomimo padających w pobliżu strzałów, chce pomóc uciec swoim zwierzętom i wypuszcza swojego psa i kota, podczas gdy żołnierze poganiają ją, aby jak najszybciej wsiadła z nimi do samochodu.

Trudna ucieczka

W pewnym momencie rosyjski pocisk spada tuż przy pojeździe, mocno go uszkadzając i uruchamiając poduszki powietrzne. Ukraińcy postanawiają wówczas uciekać z kobietą pieszo. Wszystko trwa na tyle szybko, że kobieta przewraca się podczas ucieczki, jednak żołnierze nie pozwalają jej na zatrzymywanie się i pomagają jej iść, niemal niosąc ją do najbliższego samochodu, którym przetransportowali ją do medyków.

Pomimo poważnego zagrożenia, w kobiecie pozostawał optymizm. Na nagraniu słychać też, jak wypowiada się o Rosjanach, używając niecenzuralnych określeń.

RB

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj18 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka