Solidarna Polska ma plan, jak dopaść Tuska. Zbiera nawet podpisy

Donald Tusk stanie przed Trybunałem Stanu?
Donald Tusk stanie przed Trybunałem Stanu?
Zjednoczona Prawica w tym tygodniu zaprezentuje projekt komisji weryfikacyjnej ws. bezpieczeństwa energetycznego w latach 2007-2022. Solidarna Polska idzie jeszcze dalej i zbiera podpisy pod postawieniem Donalda Tuska przed Trybunałem Stanu za prowadzenie "proputinowskiej polityki".

- Rozpoczynamy zbieranie podpisów pod wnioskiem o powołanie komisji śledczej w sprawie polityki energetycznej Polski od 2007 do 2022 r., ze szczególnym uwzględnieniem okresu od 16 listopada 2007 r. do 22 września 2014 r., a więc 2502 dni prorosyjskiej polityki Donalda Tuska, który jako premier prowadził politykę bezwzględnie prorosyjską, proputinowską - ogłosił w niedzielę wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski. 

Woś: Głowa Ziobry za KPO? Pułapka czy ustawka?

Tusk przed Trybunał Stanu. Plan Solidarnej Polski

Jego zdaniem, Donald Tusk jako premier sprzyjał Rosji w polityce gospodarczej. Jako przykłady, wymienił m.in. zastopowanie inwestycji Baltic Pipe, kontrakt gazowy z Gazpromem do 2037 r. i umorzenie w 2010 r. 1 mld złotych rosyjskiemu gigantowi energetycznemu. - Przychodzi taki czas, w którym trzeba jasno powiedzieć: nie ma miejsca w polskiej polityce dla polityków, którzy popierali Władimira Putina. Nie ma miejsca dla tych polityków, którzy realizowali taką politykę z Angelą Merkel i z innymi politykami w UE, która m.in. doprowadziła do wojny na Ukrainie - tłumaczył Kowalski. 

Solidarna Polska chce postawić Tuska przed Trybunałem Stanu. - Mamy gotowy wniosek o powołanie komisji śledczej dotyczącej polityki energetycznej, ze szczególnym uwzględnieniem prorosyjskich działań rządu Donalda Tuska. Chcemy postawić Donalda Tuska przed Trybunałem Stanu - oświadczył Kowalski. Jak dodał, to kwestia zaledwie kilku miesięcy, aby przedstawić stosowny wniosek. Tusk miałby stanąć przed Trybunałem Stanu nawet w maju. 

 

Zobacz: Niesmaczny wpis posła Solidarnej Polski. Internauci nie dowierzają jak mógł tak napisać

Założenia nowej komisji

PiS jeszcze dziś ogłosi założenia projektu powołania komisji weryfikacyjnej ws. bezpieczeństwa energetycznego za lata 2007-2022. - Dzisiaj jest ten dzień, kiedy prawdopodobnie będzie można się przekonać, że po raz kolejny jesteśmy wiarygodni. Prawdopodobnie dzisiaj będziemy też komunikować w tej kwestii. Ustawa jest już przygotowana - wyjawił sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski w radiowej "Trójce". 

Czytaj: Mocna decyzja premiera Morawieckiego. Będzie komisja ds. uzależnienia Polski od Rosji

GW


Lubię to! Skomentuj39 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka