PiS montuje sojusz z hiszpańskim Vox. Kaczyński obecny na rozmowach

Jarosław Kaczyński w trakcie spotkania z liderem Vox. Fot. Twitter/PiS
Jarosław Kaczyński w trakcie spotkania z liderem Vox. Fot. Twitter/PiS
W poniedziałek w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej rozpoczęło się spotkanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z liderem hiszpańskiej partii Vox Santiago Abascalem. Politycy wymieniają uwagi m.in. na temat przyszłorocznych wyborów w Polsce i Hiszpanii.

PiS i Vox dyskutują o współpracy 

Santiago Abascalowi - liderowi Vox - towarzyszą europosłowie, natomiast Jarosławowi Kaczyńskiemu były rzecznik PiS Radosław Fogiel, sekretarz generalny partii Krzysztof Sobolewski i wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk. 

Spotkanie rozpoczęło się po godzinie 11. Politycy rozmawiają m.in. o współpracy między Vox i PiS, a także o przyszłorocznych wyborach, które odbędą się zarówno w Polsce, jak i w Hiszpanii oraz o kwestii migrantów i zabezpieczania granic.

Czytaj: Orlen słono zapłaci za błędy Lotosu. Efekt działań mafii VAT-owskiej

Morawiecki był w Madrycie, Abascal w Warszawie

W październiku Vox zaprosiło na wiec z wyborcami premiera Mateusza Morawieckiego. - Dzisiaj Unia Europejska chce się odwrócić plecami do tradycji, a biurokraci brukselscy rozszerzają swoje kompetencje bez jakichkolwiek podstaw traktatowych, nie możemy na to pozwolić - mówił wówczas szef rządu. 

Nie przegap: Tajemnica śmierci przybocznego Łukaszenki. Dyktator Białorusi będzie następny?

W Madrycie zjawili się wtedy również przewodniczący konserwatywnej "Chega" w Portugalii Andre Ventura i lider prawicowej koalicji opozycyjnej w Argentynie "La Libertad Avanza" Javier Milei. Zdalnie, przez wideokonferencję, przemawiała zwyciężczyni wyborów parlamentarnych we Włoszech z partii "Bracia Włosi" Giorgia Meloni, a na wydarzenie udała się jej siostrzenica, Marion Merechal. 

Zobacz: Morawiecki w Hiszpanii. Premier pojechał na specjalne zaproszenie Vox

GW

Lubię to! Skomentuj35 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka