Morawiecki ofiarą rosyjskiej propagandy. "Kolejna próba destabilizowania Polski"

Stanisław Żaryn odniósł się do najnowszej propagandy Rosji z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. (fot. PAP, Twitter)
Stanisław Żaryn odniósł się do najnowszej propagandy Rosji z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. (fot. PAP, Twitter)
Pełnomocnik Rządu ds. Bezpieczeństwa Przestrzeni Informacyjnej RP Stanisław Żaryn odniósł się do publikowanych w rosyjskich mediach materiałów pokazujących fałszywe zdjęcie premiera Mateusza Morawieckiego składającego kwiaty przy pomniku Bandery. Jego zdaniem jest to próba destabilizacji debaty publicznej w Polsce.

Morawiecki ofiarą rosyjskiej propagandy

Stanisław Żaryn przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych, że fałszywe zdjęcie publikowane w rosyjskich mediach to reakcja Moskwy na ostatnią wizytę polskiego premiera w Kijowie.

— Propaganda Rosji wyprodukowała sfałszowane zdjęcie Premiera RP, kłamiąc, że Premier składał w Kijowie hołd Stepanowi Banderze. To kolejna rosyjska próba destabilizowania RP oraz relacji Polski i Ukrainy — przekazał Żaryn.

— Publikowane w społecznościowych i tradycyjnych materiały bazują na ewidentnie fałszywym zdjęciu, które rzekomo przedstawia polskiego Premiera składającego kwiaty przy pomniku Bandery — podkreślił. Jego zdaniem działania propagandowe oparte na fałszywym zdjęciu mają na celu uderzenie w wizerunek Premiera RP, ale także destabilizację debaty publicznej w Polsce.

"Cel priorytetowy" Kremla

— Rosja liczy, że promowanie kłamstwa dotyczącego honorowania Bandery przez władze RP wytworzy w reakcji wrogość wobec Rządu RP i Ukrainy. Propagandowy przekaz jest transferowany do polskiej infosfery, ale również do infosfery krajów Zachodu — podkreślił Stanisław Żaryn.

Jego zdaniem działania propagandowe korespondują z typowymi dla Rosji próbami zaognienia relacji Polski i Ukrainy.

— Dla Kremla jest to obecnie cel priorytetowy — podkreślił Żaryn.


RB

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj20 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka