Rosjanie nie mieli szans. Ukraińcy zmietli ich z powierzchni ziemi

Wyrzutnie pocisków przeciwpancernych zamontowane na pojazdach typu Buggy. Źródło: Twitter/Tpyxa, @Osinttechnical
Wyrzutnie pocisków przeciwpancernych zamontowane na pojazdach typu Buggy. Źródło: Twitter/Tpyxa, @Osinttechnical
W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, jak ukraiński żołnierz za pomocą ulepszonego radzieckiego systemu przeciwpancernego 9K111 Fagot niszczy rosyjski czołg. Co ciekawe, wyrzutnia była umieszczona na lekkim pojeździe typu Buggy.

Ukraiński żołnierz niszczy czołg najeźdźcy 

Do sieci trafiło nagranie, na którym widać, jak ukraiński żołnierz celuje w rosyjski czołg T-72 wraz z jego załogą. Wideo pochodzi z okolic Bachmutu, miasto znajdującego się w Donieckim Zagłębiu Węglowym, w którym od miesięcy trwają ostre starcia.

Żołnierz celuje z wyrzutni pocisków przeciwpancernych 9K111 Fagot. Ten rodzaj broni składa się z półautomatycznego układu kierowania przeznaczonego do zwalczania nieruchomych i ruchomych czołgów oraz innych pojazdów opancerzonych znajdujących się w odległości do 2,5 km.

Wideo zostało opublikowane m.in. przez portal Tpyxa. 

Pomysłowość żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy 

Od jakiegoś czasu ukraińska armia operuje na froncie na lekkich pojazdach typu Buggy. Te samochody mogą pochwalić się dużą siłą ognia za sprawą wyposażenia ich w wyrzutnie pocisków przeciwpancernych m.in. wspomnianego 9K111 Fagot oraz SPG-9.

Dodatkowo żołnierze ukraińscy mogą z łatwością przemieszczać się na polu bitwy, a dzięki niezwykle zwinnej maszynie automatycznie stają się trudnym do uchwycenia celem dla oddziałów wroga.

MP

Czytaj dalej: 


Lubię to! Skomentuj41 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka