Atak na Janusza Walusia. Został dźgnięty nożem w więzieniu

Media na całym świecie informowały o zwolnieniu Janusza Walusia z więzienia w RPA. źródło: YouTube/ eNCA
Media na całym świecie informowały o zwolnieniu Janusza Walusia z więzienia w RPA. źródło: YouTube/ eNCA
Agencja AFP podała, że Janusz Waluś został zaatakowany w więzieniu. Informację potwierdzają również w krótkim komunikacie przedstawiciele więzienia. Polak odbywał w RPA karę dożywocia za zabójstwo sekretarza Południowoafrykańskiej Partii Komunistycznej (SACP) Chrisa Haniego, a kilka dni temu został zwolniony z tej kary przez południowoafrykański sąd.

Waluś zaatakowany w więzieniu 

Agencja AFP we wtorek 29 listopada podała, że Janusz Waluś został zaatakowany w więzieniu. Dziennikarze powołali się na komunikat Departamentu Służby Więziennej. Przekazano w nim, że doszło do "niefortunnego incydentu". 

"Szczegółowy raport zostanie opublikowany później, ale na razie wiadomo, że Waluś jest w stanie stabilnym i pod opieką medyczną” – czytamy. 

Jak donoszą media, Janusz Waluś został dźgnięty nożem przez współwięźnia z tego samego bloku. W tej sprawie będzie prowadzone śledztwo. Nieznane są szczegóły dotyczące zdarzenia.

Sprawa Janusza Walusia 

Kilka dni temu sąd w RPA zdecydował o o warunkowym zwolnieniu Janusza Walusia, polskiego imigranta, który spędził w południowoafrykańskim więzieniu niemal 30 lat za zabójstwo w 1993 roku komunistycznego działacza ruchu zwalczającego apartheid Chrisa Haniego.

69-letni obecnie Waluś, polski kierowca ciężarówki i działacz dążącego do utrzymania systemu segregacji rasowej paramilitarnego i neonazistowskiego Afrykanerskiego Ruchu Oporu, zastrzelił 10 kwietnia 1993 roku Chrisa Haniego, czarnoskórego lidera komunistycznego ruchu zwalczającego apartheid w RPA. Hani został trafiony czterema kulami przed swoim domem, na podjeździe do garażu.

Było to morderstwo na zlecenie, a zleceniodawcą był lider Partii Konserwatywnej Clive Derby-Lewis. Waluś został zatrzymany przez policję godzinę po zamachu, przy aresztowaniu nie stawiał oporu.

MP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj65 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo