Jacek Ozdoba w Sejmie. Źródło: PAP/Tomasz Gzell
Jacek Ozdoba w Sejmie. Źródło: PAP/Tomasz Gzell

Ozdoba odzyskał kompetencje w resorcie klimatu. Wcześniej krytykował Morawieckiego

Redakcja Redakcja Rząd Obserwuj temat Obserwuj notkę 3
Wiceminister oraz rzecznik Solidarnej Polski Jacek Ozdoba odzyskał kompetencje w resorcie klimatu. Polityk utracił je wcześniej z powodu ostrej krytyki wobec premiera Mateusza Morawieckiego i po decyzji minister Anny Moskwy.

Od 5 grudnia w związku z opublikowanym zarządzeniem w Dzienniku Urzędowym Ministra Klimatu i Środowiska, Jacek Ozdoba miał wykonywać "zadania zlecone bezpośrednio przez ministra klimatu i środowiska", czyli Annę Moskwę. Oznaczało to, że wiceminister pozostał na swoim stanowisku, ale utracił de facto wszystkie swoje kompetencje w Ministerstwie Klimatu i Środowiska.

Ostra krytyka wobec Morawieckiego 

Ozdoba w wywiadzie dla "Wirtualnej Polski" ostro skrytykował premiera Mateusza Morawieckiego. Wiceminister nazwał wówczas rządy premiera "pasmem porażek" oraz wytknął szefowi rządu błędną strategię polityczną względem Brukseli.

Gazeta.pl wskazywał również, że sprawa ma drugie dno, ponieważ Morawiecki od dawna chciał pozbawić Ozdobę nadzoru nad GIOŚ-iem.  

Zobacz rozmowę z Jackiem Ozdobą w Salonie24: 


Ozdoba odzyskuje kompetencje 

Wiceminister sprawiedliwości i poseł Solidarnej Polski Michał Woś w czwartek na antenie internetowego Radia RMF24 powiedział, że w najbliższym czasie pojawią się "nowe, ciekawe informacje dotyczące Jacka Ozdoby". – Nie chodzi o dymisję, raczej odwrotnie: o nowy zakres obowiązków. Proszę o chwilę cierpliwości, domagamy się przywrócenia wszystkich kompetencji – mówił w studiu RMF24. 

Słowa te szybko zostały potwierdzone, gdyż przed południem w Dzienniku Urzędowym Ministra Klimatu i Środowiska pojawiło się kolejne rozporządzenie w sprawie podziału kompetencji w resorcie. Wynika z niego, że Jackowi Ozdobie przywrócono wszystkie obszary, nad którymi stracił kontrolę, czyli nadzór nad Departamentem Gospodarki Odpadami, Departamentem Instrumentów Środowiskowych, a także Główny Inspektoratem Ochrony Środowiska. 

MP

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka