Rosyjski bloger Misza Litwin pokłócił się z Polakiem we francuskim kurorcie narciarskim. (fot. Twitter)
Rosyjski bloger Misza Litwin pokłócił się z Polakiem we francuskim kurorcie narciarskim. (fot. Twitter)

Znany rosyjski bloger pokłócił się z Polakiem. Padły mocne słowa

Redakcja Redakcja Rosja Obserwuj temat Obserwuj notkę 122
Misza Litwin, rosyjski bloger, wdał się w sprzeczkę z Polakiem w kurorcie narciarskim Courchevel. Mężczyzna miał powiedzieć Rosjaninowi swoje dosadne zdanie na temat jego kraju i armii. Bloger na koniec nazwał Polaka "nazistą".

Bloger z Rosji pokłócił się z Polakiem

Misza Litwin to znany bloger-milioner z Rosji. Znany jest m. in. z filmu, na którym podpala swojego wartego kilkaset tysięcy złotych Mercedesa, który zepsuł mu się kilka razy niedłgo po odebraniu go z salonu.

Teraz bloger opowiedział o sytuacji, jaka spotkała go w jednym z francuskich ośrodków narciarskich. Rosjanin twierdzi, że w kabinie wyciągu narciarskiego rozmawiał ze swoim przyjacielem po rosyjsku, co miało nie spodobać się kilku Polakom, którzy zapytali wprost, jaka jest ich narodowość.

Misza Litwin oburzony słowami Polaka

Gdy mężczyźni odpowiedzieli, że są z Rosji, Polacy mieli zareagować "lekceważąco". Litwin opublikował też fragmenty rozmowy z Polakami, na których widać, jak Polak próbował prowadzić dialog, podczas gdy Rosjanin nieustannie mu przerywał.

— Rosja nie jest krajem europejskim, tylko "częścią Azji" — powiedział Polak, co oburzyło rosyjskiego blogera. Litwin podkreślał, że Polak nie ma prawa "otwierać pyska", ponieważ nic nie wiem "o rosyjskiej duszy".

Sprzeczka o wojnę na Ukrainie

Dalej Rosjanin zapytał Polaka, czy mówi po rosyjsku, na co Polak odpowiedział mu po angielsku pytaniem, dlaczego miałby mówić w języku "kraju-okupanta". Kiedy Litwin odparł mu, że rosyjski to "najlepszy język na świecie" Polak zareagował głośnym śmiechem.

Następnie temat przeszedł na Ukrainę i toczącej się tam wojnie. Polak zaznaczał, że "Ukraińcy, których kraj nie jest taki duży, j**e waszą (rosyjską – przyp. red.) armię po całości".

Misza Litwin odpowiedział, że Polak nic nie wie o Rosjanach i "nie powinien nic mówić". Na nagraniu słychać, jak mężczyzna z Polski pyta "dlaczego Rosjanie tacy są", jednak bloger nie pokazał, w jaki sposób odpowiedział na to pytanie. Wyjaśnił za to, że "do bójki nie doszło" oraz nazwał Polaka "pieprzonym nazistą".


RB

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka