Jarosław Kaczyński, prezes PiS. Fot. Twitter/PiS
Jarosław Kaczyński, prezes PiS. Fot. Twitter/PiS

Inflacja i zaostrzający się spór polityczny, a im rośnie poparcie. Najnowszy sondaż

Redakcja Redakcja Sondaż Obserwuj temat Obserwuj notkę 118
PiS umacnia się na pozycji lidera w sondażu Social Changes - mimo panującej drożyzny i sporu, dzielącego koalicję o KPO i kompromis zawarty z Brukselą. Notowania Platformy Obywatelskiej również minimalnie rosną - wynika z sondażu Social Changes dla wpolityce.pl.

Ostatnie tygodnie w polityce zdominowała tematyka kompromisu z Komisją Europejską. Rząd chce odblokować miliardy z KPO - Zjednoczonej Prawicy udało się niedawno przegłosować projekt reformy Sądu Najwyższego dzięki wstrzymaniu się od głosu Koalicji Obywatelskiej, PSL i Lewicy. Wydawało się, że ostry spór PiS z Solidarną Polską może odbić się na poparciu dla rządzących. Na razie - nic z tego.  

Czytaj Wosia: Kto po Niemcach?

Poparcie rośnie dla PiS i KO

W badaniu Social Changes dla wpolityce.pl, na PiS chce głosować 37 proc. respondentów. To wzrost o 3 punkty proc. w porównaniu z ostatnim sondażem. Druga w stawce jest KO - na partię Donalda Tuska oddałoby głos 30 proc. respondentów. To również 1 pkt. proc. więcej. Polskę 2050 Szymona Hołowni wskazało 10 proc. (bez zmian), Lewica również zachowała swój stan posiadania - 9 proc. 

Zobacz: 

Spadek dla Konfederacji i PSL 

Spadek zaliczyła o 1 pkt. proc. Konfederacja, którą poparło 6 proc. ankietowanych. PSL może liczyć na 5 proc. (spadek o 2 pkt. proc.). Oddanie głosu na Kukiz‘15 zadeklarowało 2 proc. ankietowanych (bez zmian). Porozumienie, tak jak poprzednio, ma zerowe poparcie. 

Frekwencja w badaniu wyniosła 61 proc. Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) w dniach od 13 do 16 stycznia 2023 roku, na panelu internetowym, na ogólnopolskiej, reprezentatywnej pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania próbie 1061 Polaków. 

GW

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj118 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka