Władimir Sołowjow.
Władimir Sołowjow.

Zausznik Putina domaga się ataku na Niemcy. "Ich szef MON to kretyn"

Redakcja Redakcja Rosja Obserwuj temat Obserwuj notkę 66
Władimir Sołowjow, naczelny propagandysta reżimu Władimira Putina, nie ustaje w coraz to nowych pomysłach, aby rosyjski imperializm zwyciężył z Zachodem. Nową strategią wojsk spod znaku "Z" powinna być... inwazja na Niemcy - przekonuje. Dlaczego? Bo tam, jego zdaniem, "jest pełno nazistów". Sołowjow zwyzywał też m.in. nowego szefa MON Niemiec Borisa Pistoriusa.

Zgoda na dostarczenie czołgów Leopard odbiła się szerokim echem w rosyjskich ośrodkach propagandy. Choć z jednej strony kremlowskie media powątpiewają, czy kilkaset sztuk sprzętu zmieni oblicze "operacji specjalnej" i dezawuują zachodnią pomoc, to z drugiej - domagają się reakcji od decydentów w Moskwie. Wiktor Sołowjow poszedł najdalej tym tropem. Domaga się zbrojnej inwazji na Niemców. 

Pistorius? Kretyn, a Niemców trzeba najechać 

- Pistorius przejdzie do historii jako kretyn, który doprowadził do tego, że Niemcy skończyły jako strefa bezpośredniego rażenia. I Scholz też! I Baerbock! A naród niemiecki dowie się, jakich nowych nazistowskich przywódców wychował i wyniósł do władzy - ogłosił publicysta w swoim talk-show. - Nadszedł czas, aby wysłać jasny, zdecydowany komunikat, że uważamy Niemcy za stronę konfliktu - przekonywał w państwowej telewizji Sołowjow. 

Sołowiow wyzywa Baerbock i Sholza

Dalej było jeszcze ciekawiej. Sołowjow zarzucił Berlinowi wspieranie "nazistów" na Ukrainie, którzy rzekomo mordowali ludność cywilną w Donbasie. To stały repertuar rosyjskiej propagandy, uzasadniający brutalną agresję i mordowanie ludzi podczas okupacji. . Wy europejscy faryzeusze, wy nazistowskie szmaty - grzmiał.

Annalena Baerbock - szefowa MSZ Niemiec - została przez Sołowjowa określona jako "dziwka". Z kolei Scholz to..."nazistowski drań". - W miejsce Merkel i jej pamięci historycznej jest teraz zapominalska amerykańska dziwka, Baerbock. Zamiast Steinmeiera, który kiedyś był skruszony, ale już nie jest, mamy Scholza, który jest skorumpowanym, nazistowskim draniem - nie wytrzymał Rosjanin. 

- Niemcy muszą zostać pokonane. Pamięć w Rosji o okrucieństwach popełnionych przez niemieckich nazistów i ich przydupasów nigdy nie zniknie - groził Sołowjow. Publicysta nawoływał też do ostatecznego "zniszczenia NATO" za wspieranie Ukrainy. 

Czytaj: 


GW
Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka