Szef MEiN Przemysław Czarnek. Źródło: Twitter/@MEIN_GOV_PL
Szef MEiN Przemysław Czarnek. Źródło: Twitter/@MEIN_GOV_PL

Ogromny zastrzyk gotówki dla prywatnej szkoły katolickiej. MEiN potwierdza

Redakcja Redakcja Edukacja Obserwuj temat Obserwuj notkę 31
W czwartek resort edukacji i nauki poinformował, że szef MEiN Przemysław Czarnek podczas wizyty w Katolickiej Szkole Podstawowej im. ks. Piotra Skargi w Warszawie wręczył symboliczny czek na kwotę 700 tys. złotych, którą szkoła uzyskała w ramach programu "Inwestycje w oświacie".

Symboliczny czek dla szkoły katolickiej 

"Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek odwiedził Katolicką Szkołę Podstawową im. ks. Piotra Skargi w Warszawie. Podczas wizyty szef MEiN wręczył symboliczny czek na kwotę 700 tys., którą szkoła pozyskała w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki +Inwestycje w oświacie+" – przekazał w czwartek resort edukacji i nauki w mediach społecznościowych.

Jak przekazano w komunikacie prasowym, 700 tys. zł jest na fotowoltaikę wraz z konstrukcją, prace elektryczne, oprawy oświetleniowe w technologii LED oraz klimatyzację serwerowni i dwóch pracowni komputerowych.

– Jesteście tak samo pełnoprawnymi uczniami szkół polskich, obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej i macie prawo do takich samych warunków do nauki – powiedział Czarnek. 

"Inwestycje w oświacie" 

Program "Inwestycje w oświacie" to wsparcie przeznaczone na inwestycje w szkołach niesamorządowych, które nie mogły zostać objęte finansowaniem w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych – Polski Ład. Jak wskazuje resort, program wypełnia tę lukę i umożliwia organizacjom pozarządowym, stowarzyszeniom i innym podmiotom prowadzącym szkoły i placówki pozyskanie pieniędzy na remonty i rozwój infrastruktury edukacyjnej.

O wsparcie w formie dotacji celowej mogły ubiegać się podmioty niebędące jednostkami sektora finansów publicznych. Pieniądze z programu pomogą w dostosowaniu infrastruktury oświatowej do potrzeb procesu kształcenia.

W ramach trzeciego rozstrzygnięcia programu 21 placówek otrzymało dofinansowanie na łącznie 9 mln zł. W ramach pierwszego i drugiego rozstrzygnięcia 110 beneficjentów otrzymało dofinansowanie na łącznie 91 mln zł. Budżet programu wynosi 100 mln zł.

MP

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo