Igor Magnuszew, rosyjski najemnik, nacjonalista. Ukraińscy blogerzy: ktoś go postrzelił w głowę.
Igor Magnuszew, rosyjski najemnik, nacjonalista. Ukraińscy blogerzy: ktoś go postrzelił w głowę.

Groził Ukraińcom i pokazywał czaszkę. Rosyjski najemnik skończył z kulką w głowie

Redakcja Redakcja Ukraina Obserwuj temat Obserwuj notkę 46
Igor Magnuszew latem ubiegłego roku paradował po scenie z czaszką Ukraińca, zabitego w Azowstalu. Groził, że tak skończą wszyscy obywatele tego kraju. Ukraińskie źródła na Telegramie podają, że rosyjski żołdak trafił do szpitala. Został postrzelony w głowę na okupowanym terytorium.

- My żyjemy, a ten koleś jest już martwy. Pozwólmy mu płonąć w piekle. Nie miał szczęścia. Zrobimy sobie puchar z jego czaszki - mówił Igor Magnuszew, prezentując czaszkę zabitego Ukraińca zgromadzonym. Rosjanin jest członkiem nacjonalistycznej organizacji „Swietłaja Ruś”. Wygrażał Ukrainie, że zostanie "zdenaukrainizowana", a wojna jest tylko "operacją specjalną". 

Magnuszew z czaszką w ręce

- Nie ma miejsca na pokój. Musimy "zdeukrainizować" Ukrainę i przywrócić nasze rosyjskie ziemie - zapowiadał na jednej z imprez Magnuszew. 

- Nie obchodzi nas, ilu musimy ich zabić. Gdybyśmy prowadzili wojnę z ludźmi, moglibyśmy osiągnąć z nimi pokój - zapowiadał rosyjski żołnierz. 

Do sieci trafiły zdjęcia najemnika, który został postrzelony w głowę. Ktoś go zaatakował i poważnie zranił w Kadijewce w obwodzie ługańskim, kontrolowanej przez okupanta. Informację o ciężkim stanie Magnuszewa przekazał m.in. bloger i aktywista z Ukrainy Serhii Sternenko. Na zdjęciach widać Rosjanina z raną postrzałową w głowie. Fotografie rannego rozchodzą się na ukraińskich profilach w mediach społecznościowych.  

Magnuszew ciężko ranny 

- Pamiętacie rosyjskiego drania Igora Manguszewa, który przemawiał z czaszką w dłoni, mówił, że należy ona do jednego z naszych żołnierzy, a także nawoływał do ludobójstwa na Ukraińcach? Tak więc ktoś na okupowanym terytorium, w mieście Kadijiwka, strzelił Manguszewie w czaszkę - porównał Sternenko. 

 


GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka