Starcie Paula z Furym wkrótce stanie się faktem. Założyli się o ogromną stawkę

W niedzielę odbędzie się walka YouTubera Jake'a Paula z Tommym Furym, bratem słynnego boksera Tysona. (fot. Twitter)
W niedzielę odbędzie się walka YouTubera Jake'a Paula z Tommym Furym, bratem słynnego boksera Tysona. (fot. Twitter)
W niedzielę odbędzie się głośny i wielokrotnie przekładany pojedynek YouTubera Jake'a Paula z Tommym Furym, bratem legendy boksu, Tysona. Podczas konferencji promującej walkę sportowcy założyli się, że przegrany odda swoją gażę przeciwnikowi.

Paul kontra Fury

Media zwracają uwagę, że Paul i Fury już dwa razy mieli spotkać się na ringu. Zagraniczne portale piszą, że ich starcie stało się "czymś w rodzaju cyrku", przez wielokrotne odwoływanie i przepychanki słowne. Sportowcy mieli odbyć walkę w grudniu 2021 roku, jednak ze względu na problemy zdrowotne wycofał się z niej Tommy Fury, którego zastąpił Tyron Woodley. Pięściarze mieli ponownie zawalczyć w połowie 2022 roku, jednak i do tego spotkania nie doszło. Tym razem powodem były problemy z podróżą Fury'ego. 

Kłótnia podczas konferencji i zakład o ogromną stawkę

Podczas konferencji prasowej promującej walkę w Abu Dhabi doszło do kłótni pomiędzy Furym a Paulem. Starcie to zakończyło się zawarciem zakładu. Sportowcy umówili się, że przegrany odda całą swoją gażę przeciwnikowi.

Jake Paul stwierdził, że Fury za walkę z nim otrzymać miałby najwyższe wynagrodzenie za walkę w swojej karierze. Nagranie z konferencji udostępniane jest za pośrednictwem mediów społecznościowych.


Jake Paul na ringu

Amerykański YouTuber Jake Paul stoczył jak dotąd sześć walk w swojej bokserskiej karierze. Jak dotąd udało mu się pokonać m. in. Bena Aksrena, Tyrona Woodleya i Andersona Silvę.

Kariera Tommy'ego Fury'ego

Z kolei Tommy Fury, brat znanego w świecie bokserskim Tysona oraz były uczestnik programu "Love Island", w ubiegłym roku zawalczył tylko raz – z Danielem Bociańskim. Brytyjczykowi udało się pokonać Polaka na punkty. Wcześniej Fury wygrał m. in. z Jordanem Grantem.

RB

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport