Rosja jak stare, nieświeże kapcie. Fot. PAP/	PAP/EPA/MIKHAIL METZEL/SPUTNIK/KREMLIN / POOL/Pixabay/Canva
Rosja jak stare, nieświeże kapcie. Fot. PAP/ PAP/EPA/MIKHAIL METZEL/SPUTNIK/KREMLIN / POOL/Pixabay/Canva

Absurdalna wypowiedź Margarity Simonian. Chciała pochwalić Rosję, a wyszło komicznie

Redakcja Redakcja Rosja Obserwuj temat Obserwuj notkę 6
Rosyjska propaganda usilnie stara się wmówić Rosjanom, że nie ma drugiego takiego kraju na świecie, w którym równie dobrze żyje się ludziom. A z całą pewnością – Rosjanom. Znana propagandystka Margarita Simonian w swoich zachwytach nad Rosją posunęła się tak daleko, że porównała ją z parą starych i nieświeżych kapci.

"Rosja to stare, ukochane, nieświeże kapcie"

„Zachód jest jak piękne i modne, ale za ciasne buty, a Rosja to stare, ukochane, nieświeże kapcie” - przekonywała „caryca rosyjskich mediów”, szefowa medialnej szczekaczki RT, Margarita Simonian. Zdaniem ulubienicy Władimira Putina „normalny, ruski człowiek” nie może mieszkać długo za granicą, ponieważ Rosjanie „są inni”. „Ten, kto tak żyje, nie ma więzi z Rosją i nie rozumie jej jako ojczyzny” - przekonywała.

Polecamy:

"Ruski człowiek" na Zachodzie - w za ciasnych butach? 

„Ruski człowiek, który żyje za granicą, jest jak osoba, która nosi za ciasne buty. Być może są bardzo piękne, bardzo modne, wspaniałe, nowe i czyste, wyprodukowane przez dobrze znaną markę, ale są za to ciasne, coś jest z nimi nie tak” - perorowała Simonian.

Polemiczna pasja poniosła ją chyba za daleko. Karkołomne porównanie sprawiło, że zapędziła się w zachwalaniu Rosji za daleko. „Wciąż pragniesz, by w końcu zdjąć te modne i piękne buty. Marzysz, żeby włożyć swoje stare, zużyte kapcie” - mówiła.

I spuentowała: „Może nie są one świeże, ale jesteś tak szczęśliwy, że w końcu masz na sobie swoje ukochane kapcie”.

Dzieci Sołowiowa nie chcą śmierdzącego rosyjskiego kapcia

Rosjanie z głębokiej prowincji być może zgadzają się z Simonian. Jest pewne, że dzieci rosyjskich propagandystów, na czele z potomstwem najgłośniejszego rosyjskiego propagandysty, Władimira Sołowiowa, wolą od śmierdzącej starym kapciem Rosji „ciasne buty”, choćby londyńskie.

21-letni syn Sołowjowa, Daniła, robi karierę w Londynie jako model. Jego kreacje wyraźnie sugerują, że niezbyt świeże rosyjskie kapcie małe go interesują. Z kolei drugi syn celebryty na usługach Kremla, pracuje w branży reklamowej i również mieszka poza Rosją.

Margarita Simonian "Rosja to stare, ukochane, nieświeże kapcie" Źródło: YouTube/Russian Media Monitor


KW

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka