„Caryca rosyjskich mediów” chce zagłady Amerykanów. Poza jednym wyjątkiem

Rosyjska propaganda nie ustaje w dostarczaniu dziwnych treści. Fot. Twitter/Julia Davis/Pixabay/Canva
Rosyjska propaganda nie ustaje w dostarczaniu dziwnych treści. Fot. Twitter/Julia Davis/Pixabay/Canva
Rosyjska propaganda nie ustaje w sianiu nienawiści. „Caryca rosyjskich mediów”, czyli Margarita Simonian powtarza tezy, że trwa wojna Rosji z USA. Jej goście uważają, że zniszczenie Ameryki powinno skończyć się masową zagładą: zginąć mieliby wszyscy Amerykanie, poza jednym wyjątkiem.

„Caryca rosyjskich mediów” nadaje

Margarita Simonian jest redaktor naczelną kremlowskiej telewizji RT. Ulubienica Władimira Putina doskonale zdaje sobie sprawę, co chce usłyszeć jej mocodawca i widownia. Ale nawet rosyjskiej propagandzie coraz trudniej przychodzi licytacja na absurdalne pogróżki – stąd każdy nowy pomysł jest na „wagę złota”.

Polecamy:

Simonian podzieliła się wspomnieniami z wakacji w Soczi. Powiedziała, że wielu jej znajomych zastanawia się nad przyszłością Rosji. Propagandystka nawiązała do zimnej wojny. Odniosła się do kryzysu kubańskiego, gdy istniało realne zagrożenie wybuchem III wojny światowej – atomowej wojny. 

Goście Simonian szybko złapali trop. Zaczęły się pogróżki pod adresem USA - „kuli do wyburzania”, którą chcieliby zrównać Amerykę z ziemią i zniszczyć obywateli tego kraju.

"Ocaleje tylko jeden Amerykanin"

Tylko jednego Amerykanina uczestnicy propagandowego seansu nienawiści w rosyjskiej telewizji skłonni byliby oszczędzić. To Tucker Carlson, prezenter amerykańskiej telewizji Fox News. Carlson wspierał Donalda Trumpa.

Zdaniem medioznawców jego wypowiedzi Carlsona często są zgodne z rosyjską propagandą. W 2022 roku Carlson został uznany przez nadzorującą rynek amerykańską firmę Media Matters za „dezinformatora roku”.

Rosyjscy propagandyści: Zdecydujemy, kto ocaleje

Goście Simonian uważają, że to oni będą decydować, kogo ocalić, a kogo nie – w przypadku wojennej eskalacji. „Zachód przegra [tę wojnę] tak samo, jak przegrał drugą wojnę światową” — przekonywał Andriej Kartapołow z rosyjskiej Dumy.

Sprawę nagłośniła Julia Davis z Russian Media Monitor, monitorująca rosyjską propagandę.

KW

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj17 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka