Szokująca wypowiedź Sikorskiego w Radio Zet. "Rozbiór Ukrainy - PiS się wahał"

Radosław Sikorski w Radio Zet wypowiedział się na temat ewentualnego rozbioru Ukrainy. (fot. Twitter)
Radosław Sikorski w Radio Zet wypowiedział się na temat ewentualnego rozbioru Ukrainy. (fot. Twitter)
Radosław Sikorski w poniedziałek gościem Radia Zet. W pewnym momencie prowadzący zapytał o to, czy jego zdaniem rząd PiSu "przez moment myślał o rozbiorze Ukrainy". Odpowiedź europosła szokuje.

Sikorski o rozbiorze Ukrainy

— Czy Pan wierzy w to, że rząd PiSu przez moment myślał o rozbiorze (Ukrainy – przyp. red.)? — zapytał prowadzący programu "Gość Radia Zet".

Sikorski odparł, że rząd "miał moment zawahania".

— W pierwszych dziesięciu dniach wojny, kiedy wszyscy nie wiedzieliśmy, jak ona pójdzie. Że może Ukraina upadnie — powiedział europoseł. — I gdyby nie bohaterstwo Zełenskiego i pomoc Zachodu, różnie mogło być — dodał.

Radosław Sikorski na Twitterze idzie w zaparte i w odpowiedzi na cytat udostępniony przez profil Radia Zet o tym, że rząd PiS "miał moment zawahania" podkreślił: "Miał moment zawahania w swej polityce wobec Ukrainy. Bo miał. A Orban ma do dzisiaj."

Komentarz Samuela Pereiry

Słowa Sikorskiego skomentował na Twitterze szef portalu TVP Info Samuel Pereira.

— Radosław Sikorski kolejny raz dostarcza Rosji nabojów w propagandowej wojnie z naszym krajem, insynuując, że Polska w pierwszym tygodniu wojny rozważała rozbiór Ukrainy — napisał.

Oburzenie wśród internautów

Wypowiedź Sikorskiego komentowana jest przez internautów, którzy są oburzeni jego tezą o rozbiorze Ukrainy.

— Znów z premedytacją zrobił dobrze rosyjskiej propagandzie i Polska przez niego będzie przedstawiana jako państwo, które „myślało o rozbiorze Ukrainy”. Jednak konieczne jest sprawdzenie skąd Sikorski ma te dodatkowe dochody — napisał europoseł Solidarnej Polski Patryk Jaki.

— Otwieram dyskusję: Radek Sikorski ruska onuca, idiota, czy po prostu pijany? — pyta na Twitterze Jan Śpiewak.

Wypowiedź Sikorskiego skomentował również podsekretarz stanu w MSZ Paweł Jabłoński

— W 2010 r. Sikorski kazał polskim dyplomatom oddawać hołdy Siergiejowi Ławrowowi – gościowi honorowemu dorocznej narady ambasadorów RP. Dziś powtarza kłamstwa Ławrowa i innych rosyjskich propagandzistów, tak jak oni zdejmuje z Rosji winę za wojnę, przerzuca tę winę na Polskę i inne kraje Zachodu. Wstyd — napisał.


— To już nie pierwszy raz od początku wojny gdy Radosław Sikorski wpisuje się w linię rosyjskiej propagandy. Jak rozumiem brakuje fejmu po sugerowaniu, że USA wysadziły Nord Stream. Bardzo niebezpieczne i nieodpowiedzialne sugestie. Kacapy będą grzać do czerwoności — skomentował współpracownik ministra spraw wewnętrznych Michał Szpądrowski.

— Radosław „podpiszcie porozumienie albo zginiecie” Sikorski, który sugerował, że USA odpowiadają za zniszczenie NS2, a wcześniej widział Rosję w NATO, zgodnie z rosyjską propagandą zasugerował dziś, że Polska chciała rozebrać Ukrainę. Tacy ludzie rządzili Polską — napisała posłanka PiS Urszula Rusecka.


RB

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj310 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka