Paweł Szadzikowski to 7. ofiara wśród polskich ochotników na Ukrainie.
Paweł Szadzikowski to 7. ofiara wśród polskich ochotników na Ukrainie.

Nie żyje kolejny polski ochotnik. Został zabity na Ukrainie

Redakcja Redakcja Ukraina Obserwuj temat Obserwuj notkę 79
Paweł Szadzikowski był ochotnikiem, walczył po stronie Ukrainy z rosyjskim okupantem. Pochodzący z Kłodzka mężczyzna nie żyje.

O śmierci kolejnego polskiego obywatela na terytorium broniącej się Ukrainy poinformował profil Visegrad24. Potwierdzają to inne konta internautów w mediach społecznościowych - w tym znajomych Pawła Szadzikowskiego. Walczący po stronie Ukraińców pochodził z Kłodzka. Do śmierci polskiego żołnierza doszło wczoraj.   

Paweł Szadzikowski zginął na froncie 

 


Paweł Szadzikowski został odznaczony Złotym Krzyżem za męstwo i bohaterstwo przez Naczelnego Dowódcę Sił Zbrojnych Ukrainy Walerija Zaluznego - podaje Visegrad24. 

- Na Ukrainie zginął kolejny polski bohater - Paweł Szadzikowski! Człowiek honoru i odwagi… - napisała Joanna, która angażuje się w pomoc ukraińskim żołnierzom w sieci. 

 

Polacy oddali życie w walkach z Rosjanami

Pochodzący z Kłodzka ochotnik to 7 ofiara śmiertelna spośród Polaków, którzy zaciągnęli się na front. Pierwszą ofiarą rosyjskiej agresji wśród ochotników z naszego kraju był walczący w amatorskich starciach MMA Tomasz Walentek. Był też nieznany z imienia i nazwiska nasz rodak z Gdańska - zginął 10 listopada ub. roku w trakcie udzielania wywiadu.

Marian Matusz - Polak, który urodził się we Lwowie - zmarł w okolicach Chersonia jesienią 2022 r. Daniel Sztyber poległ 25 listopada ub. roku, po tym, jak eksplodowała mina-pułapka.

W nocy z 4 na 5 grudnia życie straciło dwóch kolejnych członków Legionu Międzynarodowego: Janusz Szeremeta i Krzysztof Tyfel. Rosjanie zaatakowali ich pozycje rakietowo. 

GW


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka