Policja w Nashville opublikowała we wtorek nagranie wideo z kamer na mundurach policjantów. Screen: Twitter/Benny Johnson
Policja w Nashville opublikowała we wtorek nagranie wideo z kamer na mundurach policjantów. Screen: Twitter/Benny Johnson

Wstrząsające nagranie z Nashville. Oto perspektywa policjantów

Redakcja Redakcja USA Obserwuj temat Obserwuj notkę 53
28-latka, która zastrzeliła w poniedziałek sześć osób w prywatnej szkole w Nashville w amerykańskim stanie Tennessee, legalnie nabyła siedem sztuk broni, mimo że była leczona z powodu zaburzeń emocjonalnych - poinformował we wtorek szef policji w tym mieście John Drake. Władze opublikowały nagranie wideo z interwencji funkcjonariuszy.

Zabiła trójkę dzieci i tróje pracowników szkoły

Jak powiedział Drake podczas briefingu prasowego, Audrey Hale użyła w szkole trzech z siedmiu sztuk broni, które kupiła - dwóch karabinów szturmowych i pistoletu. Zabiła trójkę 9-letnich dzieci oraz troje pracowników szkoły, w tym dyrektorkę.

Kobieta miała być pod opieką lekarza z powodu zaburzeń emocjonalnych i ukrywała broń przed rodzicami, u których mieszkała. Od niedawna miała się przedstawiać się jako osoba transpłciowa.


Nagranie wideo z kamer policyjnych

Policja w Nashville opublikowała we wtorek nagranie wideo z kamer na mundurach policjantów. Na nagraniu widać wymianę ognia między Hale i funkcjonariuszami i moment śmiertelnego postrzelenia zabójczyni. Do zastrzelenia jej doszło 14 minut po wezwaniu policji.


Manifest z planem zbrodni

Hale miała sporządzić też "książeczkę" oraz manifest z planem zbrodni oraz tuż przed nią wysłać SMS-y znajomym, informując ich m.in., że "z czasem wszystko nabierze sensu". Według policji motywy jej działania nie zostały dotąd ustalone. Wiadomo jednak, że w przeszłości uczyła się należącej do Kościoła prezbiteriańskiego szkoły podstawowej.

Po tragedii w szkole prezydent USA Joe Biden po raz kolejny wezwał Kongres do uchwalenia ściślejszych regulacji dotyczących sprzedaży broni palnej, w tym zakazu sprzedaży karabinów szturmowych. Przyznał jednocześnie, że on sam wyczerpał wszystkie swoje uprawnienia, jeśli chodzi o politykę dotyczącą broni.


KW

Źródło zdjęcia: Policja w Nashville opublikowała we wtorek nagranie wideo z kamer na mundurach policjantów. Screen: Twitter/Benny Johnson

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka