(Antyterroryści podczas ćwiczeń. Fot. ksp.policja.gov.pl)
(Antyterroryści podczas ćwiczeń. Fot. ksp.policja.gov.pl)

Alert RCB: FBI i policja wkraczają do akcji. Spodziewaj się utrudnień

Redakcja Redakcja Bezpieczeństwo Narodowe Obserwuj temat Obserwuj notkę 21
Mieszkańcy Warszawy mogą spodziewać się utrudnień. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB) wysłało w poniedziałek SMS ostrzegający przed planowanymi ćwiczeniami antyterrorystycznymi policji we współpracy z FBI.

"Uwaga! Dziś wieczorem 17.04 w Warszawie ćwiczenia antyterrorystyczne Policji. Możliwe utrudnienia w komunikacji. Zachowaj spokój. Stosuj się do poleceń służb" - podało RCB w przesłanym alercie.

Utrudnienia w ruchu 

O ćwiczeniach "Wolf-Ram-23" informował wcześniej stołeczny ratusz i Komenda Główna Policji. "Celem ćwiczeń jest sprawdzenie oraz doskonalenie umiejętności służb państwowych, miejskich oraz przewoźnika w zakresie reagowania w sytuacjach kryzysowych. Organizatorem ćwiczeń jest Komenda Główna Policji wraz z Wydziałem ds. Zwalczania Broni Masowego Rażenia Federalnego Biura Śledczego (FBI)" - przekazywało miasto Warszawa. 


Ćwiczenia pod kryptonimem "Wolf-Ram-23" odbędą się w całym kraju w dniach 17-19 kwietnia. W stolicy zostaną przeprowadzone w dwóch epizodach: nr 1 na stacji Stare Bielany oraz epizod nr 2 na stacji Stadion Narodowy.

W związku z tym metro na linii M1 nie będzie kursowało na odcinku pl. Wilsona - Młociny, a na linii M2 pociągi nie zatrzymają się na stacji Stadion Narodowy.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu, w związku z przebiegiem ćwiczeń, będzie można znaleźć na stronach urzędu miasta oraz FB.

Trudna sytuacja za wschodnią granicą

Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka przekazał, że "głównym celem ćwiczeń jest reagowanie policji w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej w postaci ataku terrorystycznego związanego z zagrożeniem chemicznym, biologicznym, radiacyjnym lub nuklearnym". – Ćwiczenia potrwają do środy 19 kwietnia, a poszczególne epizody swoim zasięgiem obejmą obszar innych województw – dodał. 

Komenda Główna Policji poinformowała z kolei w komunikacie, że ćwiczenia odbywają się ze względu na trudną sytuację za wschodnią granicą, która wymaga od wielu służb ciągłej gotowości oraz podnoszenia umiejętności w zakresie radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych.

"Organizacja tego typu ćwiczeń ma na celu koordynowanie i współpracę służb stojących na straży bezpieczeństwa, a także sprawdzenie funkcjonujących procedur w przypadku wystąpienia zagrożenia. Ćwiczenia odbywać się będą w warunkach zbliżonych do realnych, dzięki czemu możliwe będzie wypracowanie zasad współpracy z innymi podmiotami uczestniczącymi w działaniach oraz praktyczne sprawdzenie już posiadanej wiedzy przez funkcjonariuszy w zakresie realizacji czynności służbowych w działaniach kryzysowych" – czytamy. 

MP

(Antyterroryści podczas ćwiczeń. Fot. ksp.policja.gov.pl)

Czytaj dalej:
Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj21 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo