Morderstwo w Chodzieży. Wstrząsające ustalenia z sekcji zwłok

Redakcja Redakcja Przestępczość Obserwuj temat Obserwuj notkę 16
W poniedziałek 41-letni mężczyzna zabił swoją czteroosobową rodzinę, a następnie odebrał sobie życie. W piątek ujawniono wyniki sekcji zwłok. Przyczyną śmierci były rany cięte szyi. Wszystko wskazuje na to, że ofiary broniły się zanim zginęły.

Wyniki sekcji zwłok 

W piątek Prokuratura Okręgowa w Poznaniu przekazała wyniki sekcji zwłok pięciu ofiar morderstwa w Chodzieży. – Według wstępnej opinii biegłych przyczyną zgonu wszystkich osób były rany cięte szyi – poinformował prok. Łukasz Wawrzyniak. Jak wynika z ustaleń, 41-latek zamordował swoich rodziców od trzech do pięciu dni przed znalezieniem zwłok, a żonę i synka dwa lub trzy dni. 

Żona 41-latka miała skrępowane ręce oraz nogi i zaklejone usta. Wszystkie dorosłe ofiary znaleziono z ranami, które wskazują, że przed śmiercią próbowały się bronić. – Jest to oczywiście wstępna opinia. Będą potrzebne badania, w tym badania toksykologiczne – dodał Wawrzyniak. 


Zbrodnia w Chodzieży 

W poniedziałek wieczorem w domu jednorodzinnym w przy ul. Podgórnej w Chodzieży znaleziono ciała czterech osób dorosłych i kilkumiesięcznego dziecka. Oficer prasowa chodzieskiej policji st. asp. Karolina Smardz-Dymek podała, że zwłoki dwóch osób odnalazł krewny, który nie mógł się skontaktować z bliskimi i przyjechał do miejsca ich zamieszkania. Wezwani przez mężczyznę policjanci znaleźli w domu kolejne trzy ciała, w tym zwłoki dziecka.

UWAGA! Jeśli jesteś w kryzysie, depresji, masz problemy, skontaktuj się z osobami, które mogą pomóc. Możesz to zrobić np. dzwoniąc na bezpłatny numer 116 123.

Policjantka przekazała, że są to ciała spokrewnionych, mieszkających ze sobą osób. Nie chciała się wypowiadać na temat dotychczasowych wyników oględzin miejsca zdarzenia i prowadzonego śledztwa.

Zwłoki starszego małżeństwa znaleziono na piętrze, a sprawcy, jego żony i dziecka na parterze. Ciało chłopczyka było nakryte kołderką.

Sprawcą był 41-latek

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak przekazał we wtorek, że według ustaleń śledczych to 41-letni mężczyzna zabił swoją rodzinę, a następnie odebrał sobie życie. - Zabił swoich rodziców, a następnie kobietę i dziecko. Nie ma potwierdzenia wersji, że mógł tego dokonać ktoś z zewnątrz. Mamy do czynienia z czterokrotnym zabójstwem i samobójstwem sprawcy - zaznaczył prokurator.

Rzecznik prokuratury wskazał, że rodzina przed dwoma miesiącami sprowadziła się do Chodzieży z Sochaczewa. - Przyjechali żeby opiekować się ojcem tego sprawcy - powiedział. Sąsiedzi rodziny mówili, że widzieli małżeństwo na spacerze z dzieckiem, z którego małżonkowie wrócili osobno. Sugerują, że mogło między nimi dojść do jakiejś kłótni. Rodzina nie miała założonej niebieskiej karty, nigdy wcześniej nie było tam interwencji policji.

MP


Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj16 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo