Właściciel TVN spotkał się z Andrzejem Dudą. Tajemnicza rozmowa o stacji

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 47
Właściciel Warner Bros. Discovery David Zaslav ponad tydzień temu spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą. Do tej pory nie były znane kulisy rozmowy. Kancelaria Prezydenta postanowiła jednak zdradzić kilka szczegółów.

Zaslav w Polsce. Uspokoił pracowników TVN 

Właściciel Warner Bros. Discovery David Zaslav w ubiegłym tygodniu przybył z wizytą do Polski. Spotkał się on m.in. z pracownikami stacji TVN. 

Prezes Warner Bros. Discovery zapewnił pracowników w trakcie rozmowy, że spółka nie zamierza sprzedać stacji TVN. Podkreślił jednocześnie, że nie przewiduje zwolnień w firmie, a ma zamiar wesprzeć lokalne produkcje. 

Spotkanie z prezydentem. O czym rozmawiali?

Media obiegła wówczas informacja, że David Zaslav spotka się również z prezydentem Andrzejem Dudą. Do tej pory nie podano szczegółów rozmowy. 

Teraz portal Wirtualnemedia.pl otrzymał od Kancelarii Prezydenta agendę ze spotkania. "Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się z Panem Davidem Zaslavem, który uczestniczył w ubiegłym tygodniu w obchodach upamiętniających 80. rocznicę wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim. Spotkanie odbyło się na prośbę prezesa Warner Bros. Discovery" – czytamy. 

"Rozmowa dotyczyła walki z dezinformacją, w szczególności w kontekście rosyjskiej agresji na Ukrainę oraz sytuacji na światowym rynku medialnym. Prezydent RP przypomniał także o roli, jaką w historii Polski i świata odegrał papież Jan Paweł II" – dodaje Kancelaria Prezydenta w oświadczeniu przesłanym do Wirtualnemedia.pl. To nawiązanie do reportażu Marcina Gutowskiego pt. "Franciszkańska 3" w TVN24, w której autor starał się udowodnić, że ówczesny metropolita krakowski kardynał Karol Wojtyła nie reagował na znane mu przypadku nadużyć seksualnych w Kościele. 

MP

David Zaslav w studiu TVN24 i Andrzej Duda. Fot. Facebook/TVN24, PAP

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj47 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura