Messi oburzył szejków z Kataru. PSG go zawiesza i uderza po kieszeni

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 9
Najprawdopodobniej przygoda Leo Messiego z PSG dobiega końca. Francuski klub, kontrolowany przez Katar, zawiesił Argentyńczyka na dwa tygodnie i ukarze go finansowo. Gwiazdor wyjechał do Arabii Saudyjskiej bez zgody władz PSG.

Messi straci spore pieniądze

Trwa konflikt na linii Messi-PSG. Po odpadnięciu już w 1/8 finału Ligi Mistrzów i plotkach o możliwym powrocie piłkarza do FC Barcelony, tym razem klub z Paryża postąpił radykalnie. Zawiesił Messiego na dwa tygodnie gry, bez możliwości udziału w grupowych treningach drużyny. Ponadto zawodnik straci wynagrodzenie na ten czas, czyli ok. 1,7 mln euro. - Paris Saint-Germain potwierdza AFP, że zamierza „zdyscyplinować gwiazdę futbolu Lionela Messiego podczas jego podróży do Arabii Saudyjskiej” - przekazał włoski dziennikarz sportowy Fabrizio Romano. 

 


Dobiega końca etap Messiego w PSG

Messi nie spełnia oczekiwań katarskich włodarzy klubu, mimo przebłysków geniuszu w niektórych meczach. Argentyński atakujący był bezradny, gdy Paryżanie odpadali z Bayernem Monachium. Nie pomógł im też w Pucharze Francji. W lidze PSG ma przewagę nad Olimpique Marsylią, która wynosi 5 pkt., ale właściciele mają dość kompromitujących porażek - z Lorient, Lens czy właśnie Marsylią. W PSG roi się od gwiazd, ale też podziałów.

Leo Messi może odejść po sezonie do Barcelony lub obrać kierunek Cristiano Ronaldo i zawrotne pieniądze w Arabii Saudyjskiej na zakończenie piłkarskiej kariery. Jak zareagował Messi na karę od PSG? Na razie piłkarz nie komentuje sprawy, a do sieci trafiły zdjęcia z urlopu w Arabii Saudyjskiej. Widać na nich gwiazdora doskonale bawiącego się z rodziną. 

Fot. Leo Messi w akcji (w środku). PAP/EPA 

GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport