Zdjęcie: materiały prasowe organizatora
Zdjęcie: materiały prasowe organizatora

600 jabłoni zakwitnie wokół Stadionu Narodowego

Redakcja Redakcja Patriotyzm Obserwuj temat Obserwuj notkę 5
Dzięki inicjatywie fundacji State of Poland, wokół Stadionu Narodowego w Warszawie posadzono 600 jabłoni ozdobnych. Drzewka owocowe będą kwitły na biało-czerwono i przez następne dekady będą zdobiły okolice stadionu narodowymi barwami. W akcji „Sadzenie na narodowym” brali udział zaproszeni przez organizatora goście i przedstawiciele wybranych szkół. Każdemu drzewku nadano też imię.

Jabłonki kwitną w narodowych barwach

Wśród zaproszonych gości, którzy sadzili drzewka, byli członkowie zarządu oraz pracownicy PGE Narodowy i Banku Gospodarstwa Krajowego. W akcji uczestniczyli również pracownicy organizatora – fundacji State of Poland. 


Wszystkie drzewka ozdobne były sadzone na wale po wschodniej stronie Stadionu Narodowego. Już za kilka lat sadzonki urosną na tyle, że będzie można podziwiać kwitnącą na biało-czerwono okolicę PGE Narodowego.

Akcja nasadzania drzewek

State of Poland prowadzi akcje nasadzania ozdobnymi jabłonkami w polskich miastach. Ma to na celu upiększenie przestrzeni miejskiej drzewami kwitnącymi w narodowych barwach. Drzewka posiadają małe owoce, które nie zaśmiecają ulic, są łatwe w utrzymaniu i mogą rosnąć na terenie praktycznie całego kraju. Akcja sadzenia ozdobnych drzewek ma rozsławić Polskę jako kraj kwitnącej jabłoni.


Fundacja State of Poland prowadzi obecnie akcję konkursową „Jabłonkujemy”, w której o sadzonki jabłoni może starać się każdy pełnoletni obywatel instytucje miejskie, samorządowe i organizacje pozarządowe. Wystarczy wysłać zgłoszenie za pośrednictwem strony konkursowej oraz uzasadnić swój wybór miejsca zasadzenia. Do posadzenia drzewek ozdobnych jest wymagane pozwolenie zarządcy terenu. Ambasadorami akcji są Igor Herbut i Sara James.


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj5 Obserwuj notkę

Komentarze