Kraj kwitnących jabłoni. Vito Bambino chce sadzić więcej drzew w Polsce

Vito Bambino promuje konkurs dla szkół i przedszkoli Kwitnąca Szkoła. Fot. Youtube
Vito Bambino promuje konkurs dla szkół i przedszkoli Kwitnąca Szkoła. Fot. Youtube
Trwa konkurs dla szkół i przedszkoli, w którym można wygrać sadzonki polskich gatunków jabłoni wraz z certyfikatem i oficjalnie wybranymi przez zwycięskie placówki imionami drzew. Konkurs Kwitnąca Szkoła jest wspierany przez popularnego artystę – Vito Bambino. Akcję organizuje fundacja State of Poland.

Polska krajem kwitnącej jabłoni

Polska jest krajem kwitnącej jabłoni, podobnie jak Japonia jest krajem kwitnącej wiśni. Jesień to pora roku kiedy sadzi się jabłonie. Dzięki posadzeniu obok siebie białych i czerwonych drzew w reprezentatywnych miejscach, można ubarwić niejeden krajobraz. Jabłoń jest nie tylko źródłem pokarmu dla pszczół i ptaków. Drzewa emitują lotne substancje aromatyczne o zbawiennym wpływie na zdrowie – poprawiają zdolność koncentracji, obniżają poziom stresu, poprawiają jakość snu.


W serii klipów promocyjnym konkurs występuje popularny piosenkarz Vito Bambino.

-Jabłonie w Polsce czują się najlepiej. Mogą one rosnąć na ponad 70% powierzchni naszego kraju, czyli praktycznie wszędzie z wyłączeniem Giewontu – żartuje w klipie Vito Bambino. W akcji Kwitnąca Szkoła, którą promuje artysta, chodzi o uhonorowanie ważnych dla szkoły lub przedszkola postaci.

Jak wziąć udział w konkursie Jabłonki, Kwitnąca Szkoła

Żeby wygrać sadzonki i wspólną akcję sadzenia jabłoni, trzeba najpierw za pośrednictwem strony internetowej wypełnić formularz zgłoszeniowy. W formularzu trzeba podać ilość sadzonek, propozycję ich imion oraz uzasadnienie ich wyboru. Organizatorzy proszą też o zdjęcie szkolnego lub przedszkolnego dziedzińca, na którym staną ozdobne drzewka.

Organizator akcji Kwitnąca Szkoła – fundacja State of Poland, zaznacza że celem akcji sadzenia owocowych drzewek w reprezentatywnych miejscach jest rozsławienie zdrowej, kolorowej, smacznej, aromatycznej, jabłkowej Polskę a zarazem polepszyć przestrzeń publiczną pięknymi drzewami, wpisując się w ekologiczną tendencję sadzenia drzew i angażującą lokalną społeczność do działania na rzecz ich wspólnoty.

Konkurs dla szkół i przedszkoli to kolejna propozycja Fundacji mająca promować polskie jabłonie. Wśród wielu inicjatyw warto wyróżnić wydanie książki kucharskiej z przepisami na dania z jabłkami oraz wakacyjny festiwal muzyczno-kulinarny "Chodźcie z nami poswawolić".

red.

Czytaj dalej: 

Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo