Wielka strata dla zespołu Kult. Grupa żegna swojego przyjaciela

W wieku 67 lat zmarł Staszek Gawron. Przez lata pracował z zespołem Kult. Grupa żegna zmarłego przyjaciela. (fot. Facebook/Kult)
W wieku 67 lat zmarł Staszek Gawron. Przez lata pracował z zespołem Kult. Grupa żegna zmarłego przyjaciela. (fot. Facebook/Kult)
W środę zmarł muzyk zespołu Kult Staszek Gawron. O śmierci grupa poinformowała za pośrednictwem swojego profilu na Facebooku. — Zapamiętamy Go jako wspaniałego kolegę i prawdziwie nietuzinkową postać — napisali muzycy. Informacja ta zaskoczyła wielu fanów, którzy pod wpisem zespołu wspominają zmarłego Staszka Gawrona.

Kult to jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych. W 1982 roku założył go wokalista i autor tekstów Kazik Staszewski, wraz z basistą Piotrem Wieteską. W czwartek muzycy przekazali wieść o śmierci przyjaciela z zespołu – Staszka Gawrona.

Staszek Gawron nie żyje. Zespół Kult żegna przyjaciela

O śmierci przyjaciela z zespołu grupa poinformowała za pośrednictwem swojego oficjalnego profilu na Facebooku. Gawron w latach 2007-2013 pracował jako techniczny zespołu. Wcześniej przez długi czas pracował z grupą Maanam. Był także muzykiem. Zmarł w wieku 67 lat.

— Z ogromną przykrością informujemy, że wczoraj, 09.11.2022 po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Staszek Gawron, który w latach 2007-2013 pracował jako jeden z technicznych w składach Kultu, KNŻ i Buldoga. Wcześniej przez wiele lat pracował z Maanamem — przekazał zespół. — Staszek był barwną postacią, duszą towarzystwa. Zapamiętamy Go jako wspaniałego kolegę i prawdziwie nietuzinkową postać. W czasach swojej młodości Staszek pracował jako muzyk. Składamy wyrazy głębokiego współczucia rodzinie oraz bliskim — przekazano na profilu Kultu.

Pogrzeb Stanisława Gawrona odbędzie się 17 listopada w Kościele Matki Boskiej Zwycięskiej w Rembertowie. 

Fani wspominają Staszka Gawrona

Pod wpisem zespołu ogromna ilość fanów składa wyrazy współczucia i wspomina zmarłego.

— Tylko ciało umarło, dusza jest z wami chłopakami — czytamy.

— RIP. To miłe, że w dzisiejszych czasach ktoś pamięta — pisze jeden z internautów.

— Pamiętam Stasia, super gość był, wielka strata — piszą fani Kultu.

— Dziękuję, że byłeś i współtworzyłeś. Dużo sił dla rodziny. Żyjcie w pokoju... — czytamy.

RB

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura