KFC wysłało skandaliczną wiadomość do Niemców o pogromie Żydów. Teraz przeprasza

KFC przeprasza za wysłaną wiadomość. Źródło: commons.wikimedia.org, Twitter
KFC przeprasza za wysłaną wiadomość. Źródło: commons.wikimedia.org, Twitter
KFC w Niemczech wysłało użytkownikom aplikacji powiadomienie, zachęcające do zakupu kurczaka z serem z okazji rocznicy pogromu Żydów w "noc kryształową" w 1938 r. Firma postanowiła przeprosić oraz wytłumaczyć, dlaczego do tego doszło. "To oczywiście zły, niestosowny i niedopuszczalny błąd" – czytamy w oświadczeniu sieci fast-foodów, przesłanym do "Jerusalem Post".

KFC "świętuje" pogrom Żydów 

W środę KFC w Niemczech wysłało powiadomienie do swoich klientów, zachęcające ich do "rozpieszczania się bardziej delikatnym serem z chrupiącym kurczakiem w KFCheese" z okazji nocy kryształowej. 

"Rocznica pogromu nocy kryształowej - zafunduj sobie jeszcze bardziej delikatny ser z chrupiącym kurczakiem. Teraz w KFCheese! (gra słowna, ang. KFC-ser)" – głosiła wiadomość, wysłana na telefony niemieckich klientów KFC.

KFC przeprasza i tłumaczy 

Chwilę po otrzymaniu powiadomienia zachęcającego do "KFCheese", na telefony niemieckich klientów sieci fast foodów przyszła kolejna informacja. "Bardzo nam przykro, natychmiast sprawdzimy nasze wewnętrzne procesy, aby to się nie powtórzyło. Proszę wybaczyć ten błąd" – napisano. 

KFC przeprosiło również w oświadczeniu przesłanym w czwartek do "Jerusalem Post". Sieć fast foodów wyjaśniła swój błąd, tłumacząc, że "używa półautomatycznego procesu tworzenia treści, który powiązany jest z kalendarzami zawierającymi święta narodowe i obchody".

Nazywając błąd "oczywiście złym, niestosownym i niedopuszczalnym", sieć KFC poinformowała po raz kolejny, że "zawiesiła komunikację w aplikacji i analizuje obecny proces, by upewnić się, że taki problem już się nie powtórzy".


Pogrom Żydów w "noc kryształową" 

W dniach wokół 9 listopada 1938 roku w Niemczech i Austrii podpalono około 1400 synagog, zdewastowano 7500 domów i firm, zamordowano lub doprowadzono do samobójstwa setki Żydów. Ok. 30 tys. mężczyzn, czyli mniej więcej co czwartego Żyda, niemieckie władze wysłały do obozów koncentracyjnych.

"Noc kryształowa" uznawana jest za początek końca życia żydowskiego w Niemczech. 

MP

Czytaj dalej: 

Lubię to! Skomentuj18 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka