Monika Pyrek Źródło: Mat. prasowe
Monika Pyrek Źródło: Mat. prasowe

"Championerzy" się nie zatrzymują. Kolejny przystanek – Legnica

Redakcja Redakcja Championerzy Obserwuj temat Obserwuj notkę 0
Legnica będzie kolejnym przystankiem "Championerów". To właśnie w tym mieście, 28 października przedstawiciele tamtejszych szkół zmierzą się z gwiazdami sportu w konkurencjach sportowych i w teście wiedzy o sporcie. Partnerem "Championerów" jest Salon24.

Legnicę w ramach akcji "Championerzy" 28 października odwiedzą championka w skoku o tyczce Monika Pyrek-Rokita oraz absolutny champion we wsadach do kosza - Rafał "Lipek” Lipiński, a także multimedalista w biegu na 400-metrów Marek Plawgo oraz wybitny siatkarz Witold Roman. 

Czas na Legnicę! 

Wielce polscy sportowcy: Monika Pyrek-Rokita, Rafał "Lipek" Lipiński, Marek Plawgo i Witold Roman zmierzą się w konkurencjach sportowych oraz w teście w wiedzy o sporcie z przedstawicielami szkół podstawowych nr 2, 7, 9, 18 i 20 w Legnicy. 

– Pierwszy turniej eliminacyjny w Ostrołęce pokazał, że dzieciaki mają sporą wiedzę o sporcie i też nieźle radzą sobie w prostych, ale jednak wymagających konkurencjach sportowych. Widać było, że nieco przygotowywali się do turnieju, ale też konkurencja była wyrównana. Jestem ciekawy, jak zaprezentuje się Legnica. Trzymamy kciuki - z pewnością nasi championi - Monika Pyrek, Rafał Lipiński oraz nieoceniony Marek Plawgo - będą mocno wspierać każdą z drużyn. Niech i tym razem wygra najlepszy! – powiedział przed zmaganiami w Legnicy Witold Roman, Prezes Fundacji Druga Droga Mistrza.

Pięć konkurencji w etapie sportowym 

I etap sportowy - w tej części biorą udział wszystkie zespoły, liczące po 5 osób każdy. Turniej przeprowadzany jest w ramach rywalizacji sportowej. Każdy zespół wykonuje następujące zadania:

  • rzut wolny do kosza na czas (ćwiczenie z puli gier zespołowych),
  • bieg po kopercie na czas (ćwiczenie szybkościowo- koordynacyjne),
  • przechodzenie przez szarfę (ćwiczenie gimnastyczno-sprawnościowe),
  • skok w dal z miejsca (ćwiczenie koordynacyjno-siłowe),
  • odbijanie na rakietką piłki do tenisa stołowego (ćwiczenie koordynacyjno-sprawnościowe)

Na zakończenie tej części ustala się kolejność końcową w każdej konkurencji i tabelę tego etapu zawodów.

Drugi etap sprawdzi wiedzę zespołów 

II etap wiedzowy - w tej części zostanie przeprowadzonych 5 rund pytań zadawanych dla każdego zespołu (czas na odpowiedź to 30 sekund); odpowiada kapitan zespołu i jego odpowiedź uznajemy za ostateczną. Zespół może wybrać stopień trudności pytania mając do wyboru pytanie za 1,2 lub 3 punkty i tę wartość deklaruje przed zadaniem pytania. Za prawidłową odpowiedź przyznawana jest zadeklarowana przez drużynę liczba punktów, odpowiedź nieprawidłowa powoduje brak punktów. Istnieje jednorazowa możliwość skorzystania z podpowiedzi nauczyciela WF-u w całym cyklu 5 pytań. To drużyny decyzją w którym momencie i czy w ogóle będą korzystać z pomocy nauczyciela.

Zespoły reprezentujące szkoły odpowiadają w kolejności odwrotnej do zajętego miejsca po części sportowej.

Uczestnicy powalczą o atrakcyjne nagrody 

Po turnieju w Ostrołęce (24.10) i Legnicy (28.10) kolejnym miastem na mapie "Championerów" będzie Toruń (25.11), gdzie przedstawiciele tamtejszych szkół powalczą o wielki finał, który odbędzie się w Warszawie 9 grudnia. Partner akcji - firma KGHM - ufundowała dla 3 najlepszych szkół czeki w wysokości 5000 zł - za I miejsce, 3000 zł za II miejsce oraz 2000 zł za III miejsce. Jest więc zatem o co walczyć.

Organizatorem CHAMPIONERÓW jest fundacja Druga Droga Mistrza, a projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

image

Partnerami projektu są: Ministerstwa Sportu i Turystyki, KGHM, TVP Sport oraz Salon24.

MP

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport