Fot. Materiały prasowe organizatora
Fot. Materiały prasowe organizatora

Ostatni finaliści Championerów wyłonieni!

Redakcja Redakcja Championerzy Obserwuj temat Obserwuj notkę 0
Rozstrzygnięto ostatnie eliminacje do finału rywalizacji sportowo-wiedzowej dla uczniów szkół podstawowych – Championerzy. Eliminacje odbywały się w Szkole Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Dominika Savio w Toruniu. Teraz młodzi zawodnicy zmierzą się w wielkim finale 9 grudnia w Warszawie.

W Toruniu do rywalizacji przystąpiły 4 szkoły, a młodym championom kibicowali mistrzowie sportowi – mistrz olimpijski z IO w Pekinie, 4-krotny mistrz świata w wioślarstwie – Adam Korol oraz dziesięcioboista, mistrz świata i popularny lekkoatleta, dziś komentator sportowy – Sebastian Chmara. Jak zawsze obecni byli także: 400-metrowiec Marek Plawgo oraz siatkarz – Witold Roman.

Polecamy:

Zaciekła rywalizacja w Toruniu

Do wielkiego finału w Warszawie awansowali gospodarze wydarzenia – SP Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Dominika Savio w Toruniu. W części sportowej uzyskali najlepsze wyniki, w quizie wiedzy o sporcie nie obyło się bez pomyłek, jednak to właśnie gospodarze zdobyli 21 punktów – najwięcej spośród wszystkich uczestników.

– Jesteśmy pod wrażeniem zaangażowania dzieciaków zarówno w rywalizację sportową, jak i test wiedzowy. Pytania były bardzo trudne i niejednokrotnie mieliśmy z Sebastianem wątpliwości, jaka jest prawidłowa odpowiedź. Championerzy to bardzo fajny projekt, widać, że trafił w gusta młodzieży, bo każda rywalizacja międzyszkolna budzi ogromne emocje. Trzymam kciuki za szkołę z Torunia, żeby wygrała w wielkim finale – powiedział nasz mistrz, wioślarz – Adam Korol.

Po turnieju w Toruniu wyłoniono więc wszystkich finalistów, którzy zmierzą się 9 grudnia w Szkole Podstawowej nr 369 w Warszawie. Finalistami championerów są: Szkoła Podstawowa nr 10 z Ostrołęki, Szkoła Podstawowa nr 7 z Legnicy, Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Dominika Savio w Toruniu oraz gospodarz finału – Szkoła Podstawowa nr 369 w Warszawie.

- Możemy obiecać, że wielki finał w Warszawie będzie pełen emocji, wspaniałych ambasadorów, którzy będą kibicować naszej młodzieży i nagród, bowiem szkoły walczą o nagrody finansowe dla szkół i sprzęt sportowy dla siebie – powiedział Witold Roman, prezes fundacji Druga Droga Mistrza. - Szykujemy także wiele atrakcji dla naszych uczestników, by finał I edycji Championerów był niezapomniany – dodał nasz wybitny siatkarz.

Jak zostać Championerem?

Championerzy to rywalizacja sportowo-wiedzowa, dedykowana uczniom szkół podstawowych. Każda szkoła może wystawić reprezentację składającą się z 10 osób: 5 osób w zespole sportowym i 5 osób w zespole wiedzowym. Rywalizacja sportowa odbywa się w 5 kategoriach, a wynik w tym etapie decyduje o kolejności w etapie wiedzowym – zespoły odpowiadają w kolejności odwrotnej do zajętego miejsca po części sportowej. Na quiz składa się 5 rund pytań, a zawodnicy mają 30 sekund na odpowiedź. Każda szkoła ma do wykorzystania jedno koło ratunkowe w postaci podpowiedzi nauczyciela WF-u. To drużyny decyzją, w którym momencie i czy w ogóle będą korzystać z pomocy nauczyciela.

Partner akcji – firma KGHM – ufundowała dla 3 najlepszych szkół czeki w wysokości 5000 zł ≠ za I miejsce, 3000 zł za II miejsce oraz 2000 zł za III miejsce.

image

Kto zostanie Championem I edycji konkursu? I komu kibicujecie? 

Organizatorem CHAMPIONERÓW jest fundacja Druga Droga Mistrza, a projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Salon24 jest patronem medialnym wydarzenia.

Championem może być każdy z Was!

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport