Championerzy z Legnicy wyłonieni - po zaciętej walce. Mat. prasowe
Championerzy z Legnicy wyłonieni - po zaciętej walce. Mat. prasowe

Championerzy z Legnicy wyłonieni

Redakcja Redakcja Championerzy Obserwuj temat Obserwuj notkę 1
Przedstawiciele szkól podstawowych nr 2, 7, 9, 18 i 20 z Legnicy rywalizowali w drugim turnieju eliminacyjnym w ramach projektu Championerzy. Jest to sportowa rywalizacja dedykowana uczniom szkół podstawowych, której patronuje Salon24. Po zaciętej rywalizacji, legnickimi championami zostali uczniowie SP nr 7 na czele z panią dyrektor Małgorzatą Zielińską–Steigl i to oni będą konkurować w wielkim finale 9 grudnia w Warszawie.

Młodzi Championierzy mieli prawdziwie mistrzowską widownię – podczas eliminacji w miejskiej hali Widowiskowo-Sportowej OSiR, kibicowali im championka w skoku o tyczce Monika Pyrek-Rokita, koszykarz specjalizujący się we wsadach do kosza - Rafał „Lipek” Lipiński, multimedalista w biegu na 400-metrów Marek Plawgo oraz wybitny siatkarz Witold Roman.

Czytaj: Championem może być każdy z Was!

5 dogrywek w turnieju wiedzowym

Rywalizacja w Legnicy była naprawdę zacięta, żeby wyłonić zwycięzcę, potrzeba było aż 5 dogrywek w quizie wiedzowym. Uczestnicy ze szkół podstawowych 7 i 9 wykazali się ogromną wiedzą o sporcie. Monika Pyrek, mistrzyni w skoku o tyczce powiedziała o rywalizacji -(...)Pytania są naprawdę bardzo trudne i sami z Rafałem mieliśmy często kłopot, jaka jest poprawna odpowiedź. Bardzo fajna propozycja dla szkół, miejmy nadzieję, że będą to przyszli mistrzowie w wielu dziedzinach.

Podczas turnieju eliminacyjnego w Legnicy, oprócz sportowych mistrzów, obecni byli również przedstawiciele władz miasta oraz partnera projektu - firmy KGHM SA. - Ciężko pracujemy jako firma, by móc wspierać tak ciekawe projekty, jakimi są Championerzy. Mamy nadzieję, że szkoła z Legnicy zwycięży całą rywalizację, ale najważniejsze jest, by młodzież mogła w sposób ciekawy i aktywny spędzić czas - powiedziała Gabriela Jednorał z KGHM SA.

Kolejność końcowa etapu eliminacyjnego w Legnicy:

1. Szkoła Podstawowa nr 7 na czele z dyrektor Małgorzatą Zielińską-Stiegl

2. Szkoła Podstawowa nr 9 na czele z dyrektor Katarzyną Hornicką

3. Szkoła Podstawowa nr 20 na czele z dyrektorem Sławomirem Mateją

4.Szkoła Podstawowa nr 18 na czele z dyrektorem Krzysztofem Sadłochą

5. Szkoła Podstawowa nr 2 na czele z dyrektor Magdaleną Sługocką-Sulewską

Kolejny etap eliminacyjny już w zostanie rozegrany w Toruniu 25 listopada.

Czym są Championerzy?

„Championerzy” to dwuetapowa rywalizacja sportowa dedykowana uczniom szkół podstawowych. Każda szkoła może wystawić reprezentację składającą się z 10 osób: 5 osób w zespole sportowym i 5 osób w zespole wiedzowym. W pierwszym etapie reprezentanci poszczególnych szkół będą rywalizować w zawodach sportowych, w drugim w quizie wiedzowym.

Po eliminacjach w Ostrołęce (24.10) i Legnicy (28.10), kolejnym miastem na mapie "Championerów" będzie Toruń (25.11). Zwycięzcy turniejów eliminacyjnych zmierzą się w wielkim finale, który odbędzie się w Warszawie 9 grudnia. Partner akcji - firma KGHM - ufundowała dla 3 najlepszych szkół czeki w wysokości 5000 zł - za I miejsce, 3000 zł za II miejsce oraz 2000 zł za III miejsce. Organizatorem Championerów jest fundacja Druga Droga Mistrza, a projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

- To, co przyświeca idei fundacji Druga Droga Mistrza to integracja dzieciaków i zachęcanie ich do aktywności. Pamiętam, jak w szkole zawsze były dwie grupy - tych, co to najchętniej udzielali się na wf-ie i tych, którzy woleli błyszczeć wiedzą. Tym projektem chcieliśmy pokazać, że można łączyć i obie te dziedziny się ze sobą przenikają. Dziękujemy naszym partnerom - Ministerstwu Sportu i Tu rystyki oraz firmie KGHM, bez których realizacja Championerów nie byłaby możliwa. Mamy nadzieję, że młodzież będzie się dobrze bawić - w końcu to oni są przyszłymi mistrzami - powiedział prezes fundacji Druga Droga Mistrza - siatkarz Witold Roman.

Organizatorem CHAMPIONERÓW jest fundacja Druga Droga Mistrza, a projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

image

Partnerami projektu są: Ministerstwa Sportu i Turystyki, KGHM, TVP Sport oraz Salon24.

KW

Czytaj dalej:

"Championerzy" się nie zatrzymują. Kolejny przystanek – Legnica

Championi z Ostrołęki pojadą do Warszawy

Być lepszym od mistrza olimpijskiego? Na tej imprezie to możliwe

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport