Być lepszym od mistrza olimpijskiego? Na tej imprezie to możliwe

Pierwszy etap II Narodowego Konkursu Wiedzy o Sporcie dla dzieci i młodzieży potrwa do 19 października.
Pierwszy etap II Narodowego Konkursu Wiedzy o Sporcie dla dzieci i młodzieży potrwa do 19 października.
Uważasz, że wiesz wszystko o sporcie? Śledzisz wyniki, znasz nazwiska spor-towców, a informacje o igrzyskach olimpijskich masz w małym palcu? Mamy coś dla Ciebie: II Narodowy Konkurs Wiedzy o Sporcie dla dzieci i młodzieży.

 II Narodowy Konkurs Wiedzy o Sporcie dla dzieci i młodzieży

W historii polskiego sportu było wiele wzniosłych momentów, a nasi sportowcy często stawali się herosami nie tylko na sportowych arenach. Warto więc pielęgnować wiedzę o ich osiągnięciach, a najlepszym sposobem jest sportowo-wiedzowa rywalizacja!

II Narodowy Konkurs Wiedzy o Sporcie to test wiedzy o największych sukcesach w historii polskiego sportu, ale także o różnych aspektach z polskim sportem związanych. Zawiera łącznie 800 pytań, przygotowanych we współpracy z ekspertem z Katedry Nauk Humanistycznych i Społecznych Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Zasady Konkursu Wiedzy o sporcie

Sam test będzie przebiegał w dwóch etapach. Etap I rozpocznie się 19 września potrwa do 19 października 2022 r. i będzie obejmował otwarty konkurs ogólnopolski w formie testu on-line na stronie www.drugadrogamistrza.pl. Uczestnicy będą odpowiadać na 30 pytań (młodzież w wieku 7-12) oraz 50 pytań (młodzież w wieku 13-17 lat).

Ten etap wyłoni 30 finalistów w każdej z grup wiekowych, którzy spotkają się w 4 listopada 2022 r w Centrum Olimpijskim PKOl podczas II etapu. W tym etapie każdy z finalistów będzie musiał odpowiedzieć na 30 (grupa młodsza) i 50 (grupa starsza) pytań, a zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody.

W komisji konkursowej II etapu zasiądą wybitni sportowcy, którzy w czasie trwania konkursu będą opowiadać dzieciom i młodzieży o swoich wyczynach na olimpijskich arenach. 

Fundacja Druga Droga Mistrza

- To już druga edycja Narodowego Konkursu Wiedzy o Sporcie dla dzieci i młodzieży. Ubiegłoroczna, zaskoczyła nas niesamowitą frekwencją i jeszcze większą wiedzą dzieciaków na temat najważniejszych wydarzeń sportowych. Nawet nasi mistrzowie - Tomek Majewski czy Andrzej Supron, obecni podczas wielkiego finału, mieli trudności z odpowiedzią na niektóre pytania - mówi Witold Roman, Prezes Fundacji Druga Droga Mistrza, wielokrotny reprezentant Polski w siatkówce, kapitan reprezentacji, komentator sportowy. - Mamy nadzieję, że i ta edycja będzie co najmniej tak liczna. Trzymamy kciuki i zapraszamy do wspólnej zabawy - dodaje Roman.

image
Tomasz Majewski i Andrzej Supron w czasie I edycji Konkursu Wiedzy o Sporcie dla dzieci i młodzieży

Organizatorem II Narodowego Konkursu Wiedzy o Sporcie jest fundacja Druga Droga Mistrza, a projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a patronat honorowy nad testem objęło Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Partnerami testu są: Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwo Edukacji i Nauki, TVP Sport, Salon24 oraz Polski Komitet Olimpijski i Muzeum Sportu.

red.

Czytaj dalej: 

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości