Zdjęcie: Druga Droga Mistrza
Zdjęcie: Druga Droga Mistrza

Najlepsi sportowcy kibicują młodzieży

Redakcja Redakcja Championerzy Obserwuj temat Obserwuj notkę 0
Dużymi krokami zbliża się wielki finał Championerów: rywalizacji sportowo-wiedzowej szkół podstawowych, której patronuje Salon24. Finał odbędzie się w warszawskiej Szkole Podstawowej nr 369. Na miejscu młodzież będzie wspierać plejada sportowych mistrzów, w tym między innymi Sławomir Szmal – bramkarz reprezentacji Polski w piłce ręcznej do 2018 roku.

W wielkim finale zobaczymy przedstawicieli 4 szkół: Szkoły Podstawowej nr 10 z Ostrołęki, Szkoły Podstawowej nr 7 z Legnicy, Szkoły Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Dominika Savio w Toruniu oraz gospodarz finału – Szkoła Podstawowa nr 369 w Warszawie. Która szkoła okaże się najlepsza, zarówno w rywalizacji sportowej, jak i quizie wiedzowym okaże się już 9 grudnia.

Polecamy:

Plejada gwiazd kibicuje najmłodszym

A rywalizacji młodzieży kibicować będą wybitni sportowcy, mistrzowie w swoich dyscyplinach: Sławomir Szmal – champion w piłce ręcznej, Leszek Blanik – champion w gimnastyce sportowej, Ewelina Kobryn – championka w koszykówce, Piotr”Grabo” Grabowski – champion we wsadach do kosza oraz tradycyjnie już towarzyszący wszystkim eliminacjom – Marek Plawgo – champion w biegu na 400 m oraz Witold Roman – champion w siatkówce. Najmłodszych wspierają również lokalne władze.

– Cieszę się, że legniccy uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7 biorą udział w finale projektu Championerzy. W Legnicy zawsze inwestujemy w młodzież i ich aktywność sportową. Baza sportowa jest modernizowana i dostosowywana do współczesnych potrzeb. Trzymam kciuki za naszą reprezentację – powiedział Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.

- Możemy obiecać, że wielki finał w Warszawie będzie pełen emocji, wspaniałych ambasadorów, którzy będą kibicować naszej młodzieży i nagród, bowiem szkoły walczą o nagrody finansowe dla szkół i sprzęt sportowy dla siebie – powiedział Witold Roman, prezes fundacji Druga Droga Mistrza. – Szykujemy także wiele atrakcji dla naszych uczestników, by finał I edycji Championerów był niezapomniany – dodał nasz wybitny siatkarz.

Organizatorem Championerów jest fundacja Druga Droga Mistrza, a projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Partnerami projektu są: KGHM SA, TVP Sport oraz Salon24, a partnerem finału – Dzielnica Bielany m.st. Warszawy.

KGHM

Championem może być każdy z Was!

Czytaj dalej:


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport