Tusk: Najlepszy naród na świecie ma najgorszą władzę

Redakcja Redakcja Donald Tusk Obserwuj temat Obserwuj notkę 236
Donald Tusk przemówił w czasie marszu opozycji. Zapewnił, że jesienią PO wygra wybory, a krzyk pół miliona uczestników niesie się przed Pałac Prezydencki i Żoliborz, gdzie mieszka Jarosław Kaczyński.

- Rządzą nami ponurzy faceci z kompleksami, którzy nienawidzą kobiet, nienawidzą dzieci, nie potrafią się śmiać z niczego, z siebie to już w ogóle - mówił Donald Tusk do zgromadzonych w Warszawie na Placu Zamkowym. Jak oznajmił, dostrzega "pół miliona ludzi na ulicach Warszawy, którzy są zjednoczeni" i którzy chcą Polski praworządnej, bezpiecznej, uczciwej, czystej i zielonej, samorządowej i europejskiej.  


"Mamy najgorszą władzę na świecie" 

-  Nigdy Polki i Polacy nie musieli się wstydzić. Dziś muszą się wstydzić swojej władzy. Jak to jest możliwe, że tak wspaniały naród ma taką władzę? Przecież nie ma żadnego powodu, żeby najlepsi ludzie na świecie mieli najgorszą władzę na świecie - grzmiał Tusk. - Demokracja umiera w ciszy. Od dzisiaj nie będzie już ciszy. Wy dzisiaj podnieśliście głos w imieniu 38 milionów Polek i Polaków. Podnieśliście głos za demokracją - kontynuował były premier. 

- Nikt w Polsce nie może dziś udawać, że czuje się bezpieczny w kraju, gdzie spada rosyjska rakieta, a oni - ta władza - zamiast ich szukać, zamiast poinformować ludzi, milczeli przez miesiące, a potem kłamali przez miesiące, że nic nie wiedzieli i zwalali winę na ludzi w mundurach, na polskich generałów - przekonywał. Zdaniem Tuska, PiS nie może popierać "nikt przyzwoity", bo "dzieje się zło".  


Dobre poczucie humoru to podstawa

- Chcę wam też powiedzieć: macie mocne hasła, których nie będę cytował. Wiecie, zaproponowałem, że skoro jesteśmy tacy silni, to nie musimy przeklinać. Jak widać, poczucie humoru też będzie naszym orędziem. Poczucie humoru też jest naszym orędziem, bo właściwie nasze życie w Polsce od tych ośmiu lat jest też takie smutne - porównywał się do obozu rządzącego szef PO. 

- Szczęśliwej Polski właśnie nadchodzi czas. (...) Tu jest dzisiaj Polska. Macie prawo to głośno krzyczeć, żeby usłyszeli w Pałacu, na Nowogrodzkiej, na Żoliborzu, bo Polskę mamy w sercach - podkreślał Tusk w czasie wystąpienia. 


Fot. Donald Tusk/PAP

GW

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj236 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka