źródło:fotobaza.pap.pl/fotoweb/JOHN ANGELILLO
źródło:fotobaza.pap.pl/fotoweb/JOHN ANGELILLO

290 milionów dolarów dla ofiar seksualnego drapieżcy. Zapłaci znany bank

Redakcja Redakcja Przestępczość Obserwuj temat Obserwuj notkę 13
Ofiary Jeffreya Epsteina doczekały się sprawiedliwości. Bank JP Morgan będzie musiał zapłacić 290 milionów dolarów osobom, które w przeszłości stały się ofiarami procederu handlu ludźmi kierowanego przez finansistę. Jest to efekt zawartej ugody sądowej.

Setki milionów dolarów dla ofiar Epsteina

Gigant bankowy JPMorgan Chase zgodził się na ugodę z ofiarami Jeffreya Epsteina.

Wstępne porozumienie, ogłoszone 12 czerwca, jest efektem pozwu wniesionego pod koniec zeszłego roku w związku z powiązaniami banku z skompromitowanym biznesmenem. JP Morgan miał obracać pieniędzmi finansisty także po tym, gdy okazało się, że jest on zamieszany w nakłanianie nieletniej dziewczyny do prostytucji. Niewykluczone, że do banku w latach 2000-2010 trafiały pieniądze pochodzące z procederu handlu ludźmi.

Szczegóły ugody sądowej nie zostały jeszcze podane do publicznej wiadomości. Wiadomo, że odszkodowanie od banku może otrzymać około 100 osób.

Wcześniej - na skutek podobnego procesu - bank Deutsche Bank zgodził się wypłacić ofiarom Epsteina 75 milionów dolarów.


Jest oświadczenie banku

„Wszyscy teraz rozumiemy, że zachowanie Epsteina było potworne i wierzymy, że ta ugoda leży w najlepszym interesie wszystkich stron, zwłaszcza ocalałych, którzy doznali niewyobrażalnych nadużyć z rąk tego człowieka. Wszelkie skojarzenia z nim były błędem i żałujemy tego. Nigdy nie kontynuowalibyśmy z nim interesów, gdybyśmy wierzyli, że w jakikolwiek sposób wykorzystuje nasz bank do popełnienia ohydnych przestępstw” - przekazał bank w oświadczeniu przesłanym portalowi Rollingstone.com

Kim był Jeffrey Epstein?

Jeffrey Epstein był znanym amerykańskim biznesmenem z branży finansowej. W 2019 roku postawiono mu zarzuty dotyczące seksualnego wykorzystywania nieletnich dziewcząt za pieniądze i oferowania ich innym milionerom i znanym osobistościom. Obrzydliwy proceder miał mieć miejsce w jego nieruchomościach. Na skutek ugody z prokuraturą na Florydzie został skazany na jedynie 13 miesięcy więzienia. Na wolność nigdy nie wyszedł - zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach na terenie aresztu.

MB

Źródło zdjęcia: Ofiary przestępcy seksualnego Jeffreya Epsteina dochodziły swoich praw przed sądem. Fot. PAP/Newscom/JOHN ANGELILLO

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj13 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo