Piłkarze Rakowa podczas treningu w Częstochowie. Fot. PAP/Waldemar Deska
Piłkarze Rakowa podczas treningu w Częstochowie. Fot. PAP/Waldemar Deska

Piłkarska Liga Mistrzów. Wiemy, kto będzie rywalem Rakowa Częstochowa

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 0
Estońska Flora Tallinn będzie rywalem Rakowa Częstochowa w pierwszej rundzie kwalifikacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Losowanie par odbyło się we wtorek w szwajcarskim Nyonie. Mecze tej fazy zostaną rozegrane 11/12 i 18/19 lipca, pierwszy w Polsce.

Liga Mistrzów. Raków Częstochowa w drugiej grupie

UEFA przed losowaniem 1. rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów dokonała podziału na koszyki zespołów rozstawionych i nierozstawionych. Raków Częstochowa, który w najbliższej edycji tych rozgrywek będzie reprezentował Polskę, znalazł się w tej drugiej grupie.


FC Flora Tallinn rywalem drużyny Raków Częstochowa

Mistrz Polski mógł trafić na jedną z pięciu drużyn rozstawionych: Qarabaa Agdam (Azerbejdżan), SK Slovan Bratysława (Słowacja),HJK (Finlandia), FC Flora Tallinn (Estonia) lub NK Olimpija (Słowenia). Częstochowianie za pierwszego rywala będę mieli mistrza Estonii.


Polski zespół po raz ostatni zagrał w fazie grupowej Ligi Mistrzów w sezonie 2016/17. Wówczas była to Legia Warszawa. Teraz taką samą szansę będzie miał Raków Częstochowa, jednak zanim do tego dojdzie, będzie musiał przejść kwalifikacje. W ostatnim czasie w klubie doszło do roszad. Umowę rozwiązał Marek Papszun - szkoleniowiec - a jego następcą został dotychczasowy asystent Dawid Szwarga. Ten nigdy wcześniej nie pracował jako pierwszy trener, debiut o stawkę zaliczy właśnie w eliminacjach Ligi Mistrzów.


Raków będzie musiał wyeliminować czterech rywali

W 1. rundzie kwalifikacji Champions League wystąpią mistrzowie 29 państw z miejsc 22-51 w krajowym rankingu UEFA, z wyjątkiem Liechtensteinu, oraz jeden zwycięzca rundy wstępnej.

Aby awansować do fazy grupowej, Raków będzie musiał wyeliminować czterech rywali.

KW

Piłkarze Rakowa podczas treningu w Częstochowie. Fot. PAP/Waldemar Deska

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport