Zdjęcie: Pixabay
Zdjęcie: Pixabay

Czy nowoczesny smartfon musi być drogi?

Redakcja Redakcja Telefony Obserwuj temat Obserwuj notkę 2
Smartfony Xiaomi szybko zyskały renomę urządzeń oferujących świetne parametry w niższej niż konkurencja cenie. Chiński producent ma w portfolio dużo telefonów, jednym z nowszych jest Xiaomi Redmi Note 12 Pro+, kiedy w Polsce to urządzenie miało swoją premierę, wywołało spore poruszenie. Co wyróżnia Note 12 Pro+?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro+ zaskakuje przede wszystkim świetnym ekranem AMOLED o przekątnej 6,67 cala i odświeżaniu 120 Hz oraz baterią 5000 mAh, ze wsparciem dla szybkiego ładowania 33 W i hiperładowania 120W. W praktyce oznacza to, że baterię do pełna naładujemy… nawet w 19 minut! A to wszystko w przystępnej cenie, XIAOMI REDMI NOTE 12 PRO+ 5G kupimy za niewiele ponad 2000 złotych.

Co poprawiono w Note 12 Pro+?

Użytkownicy smartfonów Xiaomi zwracali w przeszłości uwagę na niską jakość wykonywanych przez nie zdjęć. Producent mocno wziął się do pracy nad poprawieniem jakości zdjęć i Note 12 Pro jest jednym z efektów tej pracy. Główny aparat ma aż 200 megapikseli, w urządzeniu znajdziemy jeszcze aparat szerokokątny 8 MP o polu widzenia 119 stopni, aparat makro 2 MP oraz przedni aparat 13 MP. Zdjęcia w telefonach to jednak nie tylko zasługa ilości megapikseli, bardzo duże znaczenie mają algorytmy te aparaty obsługujące – a te, w Note 12 pro też ulepszono. Dzięki temu Xiaomi Redmi Note 12 Pro zbiera lepsze opinie użytkowników, którzy chwalą jakość wykonywanych przez telefon zdjęć.

Z opinii wynika również, że urządzenie posiada wyjątkowo wyraźny ekran. Jest to zasługą nie tylko zastosowanej tu technologii AMOLED z wysokim odświeżaniem, ale przede wszystkim współczynnikowi kontrastu 5000000:1, co zapewnia czytelność nawet w ostrym słońcu.

Xiaomi Redmi Note 12 Pro+ 5g – łączność

Podstawową funkcją telefonu jest nadal łączność ze światem, a tę Redmi Note 12 Pro+ zapewnia, wykorzystując technologię 5G i WiFi 6. Te technologie świetnie sprawdzają się podczas pobierania dużych ilości danych z internetu, na przykład podczas oglądania transmisji w wysokiej rozdzielczości. Prawie każda recenzja Xiaomi Redmi Note 12 Pro wspomina też o funkcji NFC – funkcji komunikacji bliskiego zasięgu pozwalającej na przykład na płatności zbliżeniowe telefonem.

Ważnym dla miłośników muzyki detalem jest port słuchawkowy 3,5 mm – nie jest on bowiem częstym widokiem w nowoczesnych telefonach. Umiejscowiony na górze obudowy port pozwoli nam na połączenie naszych ulubionych słuchawek, bez konieczności wyposażania się w nowe, bezprzewodowe słuchawki lub specjalny adapter bluetooth (który nie jest kompatybilny z wieloma słuchawkami).

Xiaomi Redmi Note 12 Pro+ 5g jest więc telefonem bardzo funkcjonalnym, o przyzwoitych podzespołach, zapewniającym dostęp do nowoczesnych form łączności. A wszystko to – w niewygórowanej cenie.


Komentarze