Nieprzypadkowa wizyta Andrzeja Dudy. Na Morzu Bałtyckim jest pełno Rosjan

Redakcja Redakcja Prezydent Obserwuj temat Obserwuj notkę 40
Andrzej Duda odwiedzi dziś Gdynię, gdzie w Centrum Operacji Morskich oraz 3. Flotylli Okrętów w Gdyni dowie się o sytuacji na Morzu Bałtyckim. Trwają wielkie manewry Rosjan, w których zaangażowanych jest 6 tys. personelu wojskowego.

Andrzej Duda w Gdyni

- Prezydentowi przedstawiona zostanie ocena bieżącej sytuacji bezpieczeństwa na Morzu Bałtyckim, także w kontekście rozpoczętych wczoraj ćwiczeń sił morskich Federacji Rosyjskiej. Ok. 16.30 w Porcie Wojennym Gdynia planowana jest wypowiedź Prezydenta RP dla mediów - poinformowało w czwartek Biuro Bezpieczeństwa Narodowego. 

 


Manewry Rosjan na Bałtyku

Przypomnijmy, że od wczoraj na Morzu Bałtyckim trwają ćwiczenia "Tarcza oceaniczna 2023" pod okiem admirała Nikołaja Jewmienowa. Jak podawało rosyjskie MON, ma to być "weryfikacja zdolności floty wojennej do obrony interesów narodowych Rosji na ważnym operacyjnie obszarze". 

"W ćwiczeniach bierze udział ponad 30 okrętów wojennych i łodzi, 20 okrętów pomocniczych, 30 samolotów lotnictwa morskiego i rosyjskich sił powietrznych oraz ok. 6 tys. personelu wojskowego" - wyliczała agencja TASS.  


Fot. Kancelaria Prezydenta/Marek Borawski

GWKomentarze

Inne tematy w dziale Polityka