Otwarcie hali sportowej KGHM Ślęza Arena oraz inauguracji programu stypendialnego "Miedziane Rywalizacje", fot. PAP/Maciej Kulczyński
Otwarcie hali sportowej KGHM Ślęza Arena oraz inauguracji programu stypendialnego "Miedziane Rywalizacje", fot. PAP/Maciej Kulczyński

We Wrocławiu powstał wyjątkowy obiekt. Wyczekiwało go wiele osób

Redakcja Redakcja Lekkoatletyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 3
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek uczestniczyła w piątek we Wrocławiu w otwarciu najnowocześniejszej hali lekkoatletycznej w Polsce. Jej sponsorem tytularnym jest miedziowy gigant KGHM.

Najnowocześniejszy obiekt lekkoatletyczny w Polsce

Hala KGHM Ślęza Arena powstała w ciągu niespełna dwóch lat i jest największym, najnowocześniejszym obiektem lekkoatletycznym w Polsce. To pierwsze miejsce w kraju, gdzie zimą pod dachem można trenować konkurencje rzutowe m.in. rzut młotem, dyskiem i oszczepem. Kosztowała 66 mln zł i powstałą wspólnym wysiłkiem Ministerstwa Sportu oraz wojewódzkiego i miejskiego samorządu.


Marszałek Elżbieta Witek przypomniała, że ten obiekt był rzeczywiście wyczekiwany od dawna przez zawodników z całej Polski. - Był wyczekiwany zarówno przez zawodników zawodowych, ale też jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży. Przez wiele lat uczyłam w szkole i obserwowałam, jakie jest podejście młodych ludzi do sportu, jaką mają kondycję czy chcą się ruszać w ogóle. I okazało się, że tablety i telefony wygrywały z ruchem i aktywnością fizyczną - zauważyła marszałek.

- I tylko dlatego ten potężny, sportowy obiekt powstał w niecałe dwa lata. Tak, że dziękujemy za to wszystkim. I wszystkim zawodnikom oraz trenerom, którzy będą tutaj trenować chcę życzyć wielu sukcesów. Najwięcej zadowolenia, satysfakcji i tego, żebyście zawsze mieli takich przyjaciół, którzy rozumieją, że sport uczy bardzo wiele: hartu ducha, odpowiedzialności, dyscypliny, współpracy, co jest naprawdę bardzo potrzebne - powiedziała Witek.

KGHM tytularnym sponsorem hali

Podkreśliła, że otwierany obiekt jest wyjątkowy pod wieloma względami, ponieważ to pierwsza taka hala lekkoatletyczna w Polsce, w której pod dachem może trenować wszystkie konkurencje.

- Mam nadzieję, że ten obiekt przyciągnie młodych ludzi i tutaj niejeden talent, niejedna perełka się wykluje pod okiem znakomitych trenerów. Dlatego chciałam bardzo serdecznie podziękować panu prezesowi KGHM Tomaszowi Zdzikotowi, bo od maja KGHM jest tytularnym sponsorem tej hali Dziękuję panie prezesie także za to, że KGHM funduje stypendia - powiedziała Witek.

Podkreśliła, że ta spółka skarbu państwa sponsoruje sport od dawna i w przypadku nowoczesnej hali nie trzeba było „prezesa długo namawiać”.


- Dzisiaj jesteśmy we Wrocławiu by wspierać pasję oraz zaangażowanie polskich sportowców. Radość jest podwójna, bo otwieramy jedyną w swoim rodzaju halę lekkoatletyczną, która będzie działać pod patronem naszej firmy i rozpoczynamy kolejną edycję programu stypendialnego KGHM Miedziane Rywalizacje. Wspieramy drogę do sukcesu dla zawodników z całego kraju. Wiem jedno: wspólnie możemy wszystko, możemy zdobywać sportowe cele, budować charaktery i umiejętności, dzięki którym będziecie sięgać po zwycięstwa. KGHM będzie Waszym partnerem na tej drodze – powiedział Tomasz Zdzikot, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

„Miedziane Rywalizacje". Rekordowa liczba stypendiów od KGHM 

KGHM zainaugurował we Wrocławiu nową edycję programu stypendialnego dla sportowców „Miedziane Rywalizacje”. Finansowe wsparcie otrzyma aż 30 zawodników z całej Polski. To największa liczba stypendystów od 2019 roku, gdy program został uruchomiony.


Wśród tegorocznych stypendystów Miedzianych Rywalizacji znaleźli się m.in. wioślarze Fabian Barański, Mateusz Biskup, Dominik Czaja i Mirosław Ziętarski, sportowcy, którzy będą reprezentować Polskę podczas Igrzysk Olimpijskich w przyszłym roku w Paryżu: Klaudia Breś (strzelectwo sportowe), Natalia Kochańska (strzelectwo), Aleksandra Lisowska (maraton), Adrianna Sułek (lekkoatletyka). KGHM wspiera również Aleksandrę Mirosław aktualną rekordzistkę świata w sportowej wspinaczce. Wśród stypendystów nie zabrakło też kajakarzy (Przemysław Korsak), lekkoatletów (Wojciech Nowicki) czy szermierzy (Julia Walczyk-Klimaszyk).

Po raz pierwszy miedziowa spółka rozszerzyła listę stypendystów także o osoby z niepełnosprawnością. Stypendium otrzymał również Tomasz Rożniatowski, weteran misji w Afganistanie, aktualnie zawodnik w dyscyplinie taekwondo paraolimpijskie. Zawodnik był rekomendowany zarówno przez MON, jak i Centrum Weterana Działań poza granicami Polski, z którym KGHM podpisał w tym roku porozumienie o współpracy.

Stypendyści „Miedzianych Rywalizacji” otrzymują od KGHM wsparcie finansowe na rozwój kariery zawodowej. Środki przyznawane są za wybitne osiągnięcia sportowe i systematyczną pracę nad zdobywaniem i osiąganiem coraz lepszych wyników w swojej dyscyplinie.

ja

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj3 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport