Kto z PiS stanie do debaty z Tuskiem? Pojawiają się nazwiska

Redakcja Redakcja Wybory Obserwuj temat Obserwuj notkę 177
Jarosław Kaczyński ogłosił, że nie wystąpi w debacie w TVP, która odbędzie się w poniedziałek 9 października. W mediach pojawiają się kandydaci z PiS, którzy powalczą na argumenty z Donaldem Tuskiem i innymi politykami opozycji.

- Mam już zapowiedziane spotkanie w Przysusze w sprawie bezpiecznej wsi. Pytanie, co wybrać: rozmowę z kłamczuchem, jeszcze do tego człowiekiem zupełnie zależnym od innych, wiadomo od kogo? Gdyby chociaż był to Weber. Ale on? I jednak wybrałem Przysuchę - powiedział wczoraj Jarosław Kaczyński na wieść, że Donald Tusk jednak ogłosił swój udział w debacie przedwyborczej w TVP. 


Szczegóły debaty w TVP

Dyskusja odbędzie się w nadchodzący poniedziałek o godzinie 18.30. Gospodarzami debaty będą Michał Rachoń - współtwórca serialu "Reset" o polityce rządu Tuska w relacjach z Rosją - oraz Anna Bogusiewicz. Według wp.pl, PiS rozważa wysłanie do TVP premiera Mateusza Morawieckiego, ministra kultury Piotra Glińskiego lub kobietę. Niektórzy rozmówcy w partii rządzącej przekonują, że od tygodni spodziewali się pozytywnej decyzji Tuska ws. debaty i są przygotowani na ten scenariusz. 


Kobieta będzie reprezentować PiS?

- Osobę, która będzie reprezentować PiS w debacie w TVP, mamy już wybraną od dawna - zaręcza posłanka Urszula Rusiecka. Dziś Zjednoczona Prawica ma oficjalnie podać nazwisko uczestnika debaty. Niewykluczone, że będzie to marszałek Sejmu Elżbieta Witek. 


Fot. Donald Tusk/studio TVP/Canva 

GW

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj177 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka