Narada w BBN. Fot. Twitter/@prezydentpl
Narada w BBN. Fot. Twitter/@prezydentpl

Pilna narada w BBN u prezydenta Dudy. Jest też premier

Redakcja Redakcja Bezpieczeństwo Narodowe Obserwuj temat Obserwuj notkę 51
We wtorek o godzinie 10:30 rozpoczęła się narada w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Udział w niej biorą m.in. prezydent Andrzej Duda oraz premier Mateusz Morawiecki. Tematem rozmów ma być sytuacja w Izraelu.

Pilna narada w BBN

Rozpoczęła się zwołana przez prezydenta Andrzeja Dudę narada w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego z premierem Mateuszem Morawieckim i przedstawicielami rządu poświęcona sytuacji w Izraelu oraz ewakuacji polskich obywateli" – czytamy w komunikacie Kancelarii Prezydenta. 


Po naradzie, ok. godz. 11.30, planowana jest wypowiedź Prezydenta RP dla mediów.

Udział w spotkaniu biorą prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki oraz przedstawiciele rządu.

 

Narada w związku z sytuacją w Izraelu 

W sobotę rano na Izrael rozpoczął się atak muzułmańskiego Hamasu. Bojownicy przeniknęli do wielu miast na południu kraju. Izrael został również zaatakowany tysiącami rakiet. W niedzielę po południu izraelskie wojsko poinformowało, że przeprowadza zmasowane ataki lotnicze na cele w Autonomii Palestyńskiej, gdzie ukrywać się mają bojownicy Hamasu. W nocy z niedzieli na poniedziałek wojsko izraelskie poinformowało, że nadal prowadzi naloty powietrzne w Strefie Gazy.

Jak informował w poniedziałek szef MSZ Zbigniew Rau, około 1 tys. polskich obywateli będzie chciało wydostać się z Izraela; będzie dwutorowa ewakuacja powietrzna, oprócz lotów z Tel-Awiwu do Warszawy, trzy samoloty będą zabierać naszych rodaków z Tel-Awiwu do Chanii na Krecie i stamtąd do Polski.

"Wczoraj w godzinach wieczornych udało się ewakuować z lotniska (Ben Guriona) już ponad 251 osób, które przybyły dziś rano do Polski, do Warszawy trzema samolotami - Boeingiem 737 i dwoma samolotami C130 Hercules" - mówił Rau podczas poniedziałkowej konferencji.

MP

Narada w BBN. Fot. Twitter/@prezydentpl

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo