Władimir Putin nie żyje? Oficjalna strona Kremla temu przeczy, fot. kremlin.ru
Władimir Putin nie żyje? Oficjalna strona Kremla temu przeczy, fot. kremlin.ru

Nowe rewelacje z Kremla: Putin nie żyje, rodzina w szachu, rządzi Patruszew

Redakcja Redakcja Rosja Obserwuj temat Obserwuj notkę 55
Na koncie w mediach społecznościowych pod nickiem "Generał SVR" opublikowano kolejne szokujące przecieki z Kremla. Według tych informacji Władimir Putin nie żyje, a jego śmierć jest tajemnicą państwową. Miejsce Putina zajął oszust, choć w praktyce nie on rządzi. Nie wiadomo, czy i na ile te doniesienia są prawdziwe, ponieważ na oficjalnej stronie Kremla są zdjęcia prezydenta Rosji zrobione dzień po jego rzekomej śmierci.

Władimir Putin nie żyje od czwartku?

"W Rosji doszło do zamachu stanu. W czwartek, 26 października, o godzinie 20.42 (czasu moskiewskiego) zmarł prezydent Moskwy Władimir Putin. Ciało Putina nadal znajduje się w zamrażarce w rezydencji prezydenta w Wałdaju. Personel medyczny, który zajmował się leczeniem i reanimacją Putina, był przez pewien czas przetrzymywany na terenie rezydencji, ale po uzyskaniu zgody sekretarza Rady Bezpieczeństwa Rosji Nikołaja Patruszewa i podpisaniu umów o zachowaniu poufności został uwolniony i obecnie znajduje się w miejscu stałego zamieszkania pod zakazem opuszczania regionu" - takie rewelacje przekazał w poniedziałek rano Generał SVR.

Wersję o śmierci prezydenta Rosji potwierdza też Walery Solowej, rosyjski politolog. Pisaliśmy o tym tutaj:


Na Kremlu siedzi sobowtór, ale rządzi Patruszew

Jak pisze dalej, śmierć Putina ma być okryta państwową tajemnicą, a Władimira Putina zastąpił jego sobowtór. "Część rodziny zmarłego prezydenta okazała się zakładnikami sytuacji. O ich losie decyduje obecne kierownictwo Rosji. Konkubina Putina, Alina Kabajewa, z dziećmi, jest pod kontrolą ludzi ze służby bezpieczeństwa prezydenta, którzy są teraz podporządkowani Patruszewowi". Córki Putina są podobno gotowe iść na kompromisy pod określonymi warunkami. Maria Woroncowa ma zostać ministrem zdrowia w przyszłym gabinecie ministrów, a Katerina Tichonowa zastąpić Dmitrija Miedwiediewa w Radzie Bezpieczeństwa.

Według Generała SVR trwają negocjacje w sprawie ostatecznej konfiguracji przyszłej władzy w Rosji. Na razie z tylnego siedzenia przewodzi krajowi Nikołaj Patruszew, który "zaczął komunikować się z przywódcami kilku krajów poświęconych sytuacji, rozdając gwarancje kontynuacji kursu i różne obietnice".

W szczególności rozpoczęcie izraelskiej operacji w Strefie Gazy jest wynikiem porozumienia z Nikołajem Patruszewem w sprawie odstraszania sił antyizraelskich w regionie - twierdzi źródło.

Putin jednak żyje? Kreml zapowiada wystąpienie

Na stronie rosyjskiego prezydenta ostatnia informacja jest z piątku 27 października. To relacja ze spotkania operacyjnego ze stałymi członkami Rady Bezpieczeństwa za pośrednictwem wideokonferencji, czyli dzień po jego rzekomej śmierci.

W poniedziałek na konferencji prasowej rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył, że w związku z wydarzeniami w Machaczkale prezydent Rosji Władimir Putin zwoła dziś około godziny 19:00 czasu moskiewskiego duże spotkanie, na którym omówi podejmowane przez Zachód próby rozbicia rosyjskiego społeczeństwa. Ma na nim wystąpić osobiście. Najpierw wygłosi przemówienie, a potem spotka się z najwyższym kierownictwem kraju za zamkniętymi drzwiami.

W spotkaniu weźmie udział wg Pieskowa: premier Michaił Miszustin, przewodnicząca Rady Federacji Walentina Matwijenko, przewodnicząca Dumy Państwowej Wiaczesław Wołodin, wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Dmitrij Miedwiediew, sekretarz Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Nikołaj Patruszew, prokurator generalny Igor Krasnow, pierwszy wicepremier Andriej Biełousow, minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow, minister obrony Siergiej Szojgu, dyrektor FSB Aleksandr Bortnikow, dyrektor Gwardii Narodowej Wiktor Zołotow, szef Służby Wywiadu Zagranicznego Siergiej Naryszkin,   Przewodniczący Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej Aleksandr Bastrykin, pierwszy zastępca szefa MSW Aleksandr Gorowoj.

Kim jest „Generał SVR”?

„Generał SVR” już 23 października poinformował na Telegramie, że u Władimira Putina dzień wcześniej doszło do zatrzymania akcji serca, ale prezydentowi Rosji udzielono na czas pomocy. Putina na oficjalnych wydarzeniach miał zastępować sobowtór. Potem informował o śmierci prezydenta Rosji. Jeszcze wcześniej na koncie tajemniczego "generała" pojawiały się drobiazgowe informacje na temat coraz gorszego stanu zdrowia Putina.

 „Generał SVR” twierdził, że ma poufne z Kremla, ale badacze ds. dezinformacji twierdzą, że konto nie jest wiarygodne i zalecają ostrożność. Nie wiadomo, kto je prowadzi, ale jest bardzo popularne (ponad 400 tys. subskrybentów na Telegramie) i chętnie cytowane przez media na całym świecie. Anglojęzyczny Business Insider na początku 2023 r. sugerował, że stoją za tym byli i obecni członkowie rosyjskiej Służby Wywiadu Zagranicznego, a także innych organów państwowych.


ja

Na zdjęciu; Władimir Putin nie żyje? Oficjalna strona Kremla temu przeczy, fot. kremlin.ru

Czytaj także:
Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka