Izrael bombarduje Gazę. "Jesteśmy w kluczowym punkcie wojny"

Redakcja Redakcja Izrael Obserwuj temat Obserwuj notkę 70
Siły Obronny Izraela (IDF) zakończyły okrążanie miasta Gaza, odcinając je od południowych rejonów Strefy Gazy. Trwa ciężki ostrzał miasta.

IDF niszczy Hamas w Gazie

- Jesteśmy w szczytowym momencie bitwy. Odnieśliśmy imponujące sukcesy i przekroczyliśmy obrzeża miasta Gaza. Posuwamy się naprzód - oświadczył premier Izraela Benjamin Netanjahu w oświadczeniu opublikowanym przez jego biuro.

Od 7 października IDF uderzył już w ponad 12 tys. celów Hamasu w Strefie Gazy - podały lokalne media, powołując się na komunikaty izraelskiego wojska. Czwartkowe domknięcie oblężenia Gazy poprzedził ciężki ostrzał artyleryjski miasta. 


Drony przeczesywały Gazę

Z kolei Reuters podał, że USA prowadziły loty dronów zwiadowczych nad Strefą Gazy, by pomóc w zbieraniu danych na temat miejsc przetrzymywania zakładników uprowadzonych przez Hamas.

Loty bezzałogowców trwały ponad tydzień. Waszyngton informował o 10 Amerykanach, którzy zaginęli po ataku Hamasu na Izrael. Mogą oni znajdować się wśród ponad dwustu zakładników przetrzymywanych przez Hamas. W celu odbicia ich prowadzona była akcja przy użyciu dronów. Uprowadzeni ludzie mogą być przetrzymywani w rozległej sieci tuneli zbudowanej przez Hamas pod terytorium Strefy Gazy. 

Fot. Ostrzał Gazy przez Izrael/PAP/EPA 


GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka