Francuzi naprawdę to zrobili. Bardzo wysoko pokonali rywali

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 5
Francja pokonała Gibraltar 14:0 w meczu eliminacji do Euro 2024. Jedną z najpiękniejszych bramek zdobył Kylian Mbappe, który pokonał bramkarza strzałem z ogromnego dystansu.

Festiwal bramek

Francja rozbiła Gibraltar, co ułatwiła jej czerwona kartka dla Ethana Santosa w 18 minucie. Środkowy obrońca najpierw zaliczył samobójcze trafienie, a później został ukarany wyrzuceniem z murawy. Hat-tricka ustrzelił Kylian Mbappe, dublety trafili Kingsley Coman i Olivier Giroud. Poza nimi, gole zdobywali dla "Trójkolorowych" Marcus Thuram, Jonathan Clauss, Youssouf Fofana, Adrien Rabiot, Ousmane Dembele i Warren Zaire-Emery, 17-latek i rewelacja sezonu ligi w barwach PSG.

Na szczególną uwagę kibiców zasługuje trafienie z 82. minuty w wykonaniu Kyliana Mbappe, który zaskoczył Gibraltar strzałem z dystansu:

Poprzedni rekord należał do Niemiec

Wynik 14:0 to najwyższa wygrana w historii reprezentacji Francji oraz eliminacji do mistrzostw Europy. Poprzedni rekord należał do Niemiec, którzy w 2006 roku rozgromili 13:0 San Marino.

Francja jest liderem swojej grupy w eliminacjach do Euro 2024 z bilansem 21 punktów. Druga Holandia traci do wicemistrzów świata 6 punktów. Bilans bramkowy Francuzów wynosi 27:1.