PiS zmieni nazwę? Byłby to szok dla prawicowych wyborców

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 167
Część mediów sugeruje, że PiS czeka rewolucja po wyborach, w których nie udało się uzyskać większości w Sejmie. Jedną z opcji branych pod uwagę ma być zmiana nazwy, która od zawsze kojarzy się wyborcom z formacją Jarosława Kaczyńskiego. W tej sprawie głos zabrali Rafał Bochenek i Marek Suski.

PiS pójdzie drogą PO?

Po kolejnych wyborczych porażkach - prezydenckich i parlamentarnych w 2015 roku - PO zmieniła nazwę, gdy dołączyła do niej Nowoczesna na Koalicję Obywatelską. W 2019 roku do europarlamentu wystartowała jedna lista opozycji pod nazwą Koalicja Europejska. Analogiczny pomysł w PiS ma ponoć kilku polityków ugrupowania.

Jako pierwsza napisała o tym gazeta.pl. - Jest to już dyskutowane, ale bez pośpiechu. Decyzja zapadnie, ale może być na początku przyszłego roku - stwierdziło źródło, na które powołuje się portal. 


Bochenek o fake newsie 

- W związku pojawiającymi spekulacjami medialnymi, chciałbym zdementować pojawiające się informacje jakoby w PiS trwały prace nad zmianą nazwy ugrupowania - zareagował rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Rafał Bochenek. Nazwał te spekulacje "fake newsem". 

Słyszałem, że nazwę chce zmieniać Koalicja Obywatelska na Kolumna Europejska. A koalicja sejmowa na PZPR, czyli Polska Zjednoczona Partia Rozbiorowa - komentował w Interii Marek Suski, poproszony o komentarz. Poseł zapewnił, że PiS nie zmieni nazwy. Formacja Kaczyńskiego funkcjonuje niezmiennie od 2001 roku. 

- Są różne pomysły, bardziej i mniej mądre, to jeden ze stu pomysłów, które od wyborów się gdzieś tam pojawiły. Nie przywiązywałbym się do tego - ocenia anonimowo polityk PiS w rozmowie z Interią. 

Fot. Jarosław Kaczyński w Sejmie/PAP

GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka